امنیت منطقه بویژه ترکیه برای ایران مهم است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا در دیدار با رئیس سازمان دیانت ترکیه ضمن تبریک عید سعید فطر مهمترین مسائل مورد علاقه میان دو کشور را مورد تبادل نظر قرار داد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم طاهریان سفیر ایران در این ملاقات با ارائه گزارشی در مورد روند رو به رشد مناسبات دوجانبه میان ایران و ترکیه گفت: روند تعامل و همکاری های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور از چشم انداز مناسبی برخوردار است.

طاهریان با اشاره به اراده مقامات عالی دو کشور برای توسعه مبادلات اقتصادی افزود: روسای جمهور ایران و ترکیه چشم انداز 30 میلیارد دلاری را برای ارتقاء حجم مبادلات هدف گذاری کرده اند. بر این اساس موظف هستیم درجهت تحقق این اراده روشن تلاش کنیم.

سفیر ایران با اشاره حوادث تروریستی اخیردر ترکیه، عراق و سوریه تاکید کرد: امنیت منطقه و به ویژه امنیت ترکیه برای ایران مهم است. تروریست ها همه حریم ها را شکسته و خط قرمزی باقی نمانده است.

طاهریان با تاکید بر اهمیت همکاری های مشترک به ویژه مبارزه با تروریسم خاطرنشان کرد: مبارزه ثمربخش با تروریسم و پدیده افراط، از طریق ایجاد وحدت میان کشور های اسلامی میسر می شود و در این میان نقش ایران و ترکیه برجسته و حائز اهمیت است.

محمت گورمز، رئیس سازمان دیانت ترکیه هم در این ملاقات  با تاکید بر اهمیت ارتقای سطح مناسبات و همکاری مشترک بین ایران و ترکیه ، تصریح کرد: ما می توانیم  با همکاری و هم افزایی مشترک در جهت خروج خاورمیانه و دنیای اسلام از بحران کنونی و برقراری صلح و ثبات منطقه مشارکت کنیم.

رئیس سازمان دیانت ترکیه با تاکید بر اهمیت مبارزه با تروریسم و پدیده شوم افراط و برقراری اتحاد در جهان اسلام افزود: از هیچ کوششی برای توسعه اخوت میان امت اسلامی در منطقه فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار