قفل امنیتی ساختمان کنگره پس از چهل دقیقه شکست

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ساختمان کنگره امریکا پس از قفل شدن به مدت 40 دقیقه به دلایل امنیتی ناشی از ردیابی یک سلاح گرم در محوطه این ساختمان بازگشایی شد.

به گزارش رسانه های امریکا ، دنیس راس نماینده جمهوریخواه ایالت فلوریدا گفت : این اقدام امنیتی پلیس کاپیتول هیل پس از آن صورت گرفت که یک سلاح گرم در ساختمان کنگره رویت شد.

یک قانون گذار دیگر اضافه کرد: این سلاح گرم از دید ماموران امنیتی مخفی مانده و همچنین از ردیاب های فلزی که ماموران پلیس عمدتا به کمک آنها ورود و خروج به کاپیتول را زیر نظر دارند گذشته بود.

کارکنان کاپیتول دستور یافته بودند به داخل اتاق های دفتر خود رفته و در را قفل کند و از نزدیک شدن به درها و پنجره های بیرونی پرهیز نمایند. افراد از ورود یا ترک ساختمان و مرکز باز دیدکنندگان در مجاور آن منع شده بودند.

هنگام این حادثه، مجلس نمایندگان مدت کوتاهی بود که وارد جلسه شده بود ولی بعدا این جلسه متوقف شد و قانونگذاران در داخل ساختمان پناه گرفتند.

بسته شدن کنگره درصبح جمعه درحالی صورت گرفت که قانونگذاران و افکارعمومی هنوز درحال هضم اخبار منتشر شده درمورد کشته شدن هفت مامور پلیس در دالاس در ساعاتی پیش از آن بودند.

در ماه مارس نیز محوطه کنگره پس از ورود یک مرد 66 ساله و نزدیک شدن وی به مرکز بازدید کنندگان با یک سلاح گرم و نشانه رفتن آن به سمت ماموران دچار آشوب شد و درهای ساختمان بسته شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار