X بستن تبلیغات
5. Fixed

۵۸ نفر کشته و زخمی در خونین ترین روز آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، در 47 مورد تیراندازی گزارش شده در ایالت های آمریکا در 24 ساعت گذشته 17 نفر کشته و 41 تن دیگر زخمی شدند.

در خونین ترین روز برای نیروهای پلیس آمریکا از زمان حملات یازدهم سپتامبر، یک تک تیرانداز چهارده نفر را به گلوله بست که در نهایت پنج افسر پلیس کشته و نه تن از جمله دو غیرنظامی زخمی شدند. مظنون این تیراندازی که هنوز هویت وی مشخص نشده است پس از درگیری چند ساعته با پلیس و در نهایت به وسیله ربات انفجاری نیروهای پلیس کشته شد. این حادثه در پی کشته شدن یک شهروند سیاهپوست به دست نیروهای پلیس آمریکا رخ داد.

هشت مورد تیراندازی در ایالت لوئیزیانا و شش مورد تیراندازی در ایالت فلوریدا در بیست و چهار ساعت گذشته به تنهایی 13 کشته و زخمی برجای گذاشته است.

بر اساس سازمان آمار آمریکا، 27390 مورد تیراندازی از اول سال دو هزار و شانزده تاکنون ثبت شده است که در نتیجه آن 7088 نفر کشته و 14607 نفر زخمی شده اند. 314 تن از قربانیان این حوادث را کودکان زیر یازده سال و 1539 تن دیگر را نوجوانان 12 تا 17 ساله تشکیل می دهند که در این خشونت ها کشته یا زخمی شده اند. همچنین از ابتدای سال میلادی کنونی 179 مورد تیراندازی جمعی، 1148 مورد حمله به خانه ها و 1166 مورد تیراندازی تصادفی ثبت شده است. از این تعداد تیراندازی در آمریکا تنها 842 مورد دفاع از خود بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دالاس، رسانه های ارتباط جمعی در آمریکا اعلام کردند عامل تیراندازی دالاس فردی 25 ساله به نامه مایکاه جانسون(Micah Johnson) بوده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار