X بستن تبلیغات
5. Fixed

توضیحات رئیس کلانتری نارمک در مورد مرگ یکی از اراذل

 به گزارش سرویس حوادث "جام نیوز"، سرهنگ محمد جلینی روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره فوت یکی از متهمان بازداشتی در میدان 90 نارمک گفت: در تاریخ 27 خرداد در پی تماس مردمی مبنی بر نزاع و درگیری و ایجاد رعب و وحشت در میدان 90 نارمک، بلافاصله یکی از ماموران 110 به محل اعزام شد.


وی افزود: پس از حضور مامور پلیس، دو جوان 30 ساله به او عنوان کردند که فردی به نام «ی.د»، با حالتی غیرطبیعی(مست) پس از عربده‌کشی و ضرب‌وشتم قصد داشت موتورسیکلت‌ ما را به منظور ایجاد مزاحمت برای یکی از زنان محل بگیرد که پس از مقاومت به داخل سوپرمارکتی رفته و اقدام به پرتاب شیشه نوشابه به سمت ما و مردم کرد.
سرهنگ جلینی ادامه داد: مامور حاضر در صحنه به سرعت برای دستگیری فرد مذکور که بعد مشخص شد دارای 4 سابقه اعمال منافی عفت، مزاحمت برای نوامیس و خرید اموال مسروقه بود، اقدام می‌کند و برادر فرد مذکور به نام «ن.د» که پس از درگیری اولیه از منزل خود که اطراف این میدان بوده وارد معرکه شده و با مأمور درگیر و پس از مجروح کردن وی به داخل منزل فرار می‌کند.


رئیس کلانتری 127 نارمک یادآور شد: مامور حاضر در صحنه بلافاصله از کلانتری 127 درخواست نیروی کمکی می‌کند و با توجه به مخفی شدن هر دو متهم در منزل، دستور قضایی ورود به منزل اخذ شده و پس از ورود مأموران به منزل، هر دو متهم در حالت غیرعادی و مست دستگیر و به کلانتری منتقل می‌شوند.


به گفته سرهنگ جلینی مردم حاضر در صحنه با امضای استشهادیه‌ای خواستار برخورد با این مخلان امنیت و نظم عمومی شده‌ بودند.


وی گفت: پس از انتقال هر دو برادر به کلانتری، مأموران متوجه می‌شوند که حالت «ن.د» غیرعادی و نامتعادل است از این رو به سرعت با اورژانس تماس گرفته و عوامل اورژانس نیز پس از حضور در محل و انجام معاینات، اظهار می‌کنند که وی هیچ مشکلی نداشته و نیازی به انتقال وی به بیمارستان نیست.


وی تاکید کرد: پدر متهم مذکور نیز عنوان ‌کرده است که پسرش دارای سابقه بیماری روانی بوده و اقدام به خودزنی نیز کرده است و یک هفته قبل نیز در بیمارستان روانی بستری شده بود.


رئیس کلانتری 127 نارمک ادامه داد: پس از دستگیری متهمان و انتقال هر دو به پزشکی قانونی مشخص شد، هر دو نفر شرب خمر داشته و براساس اسناد پزشکی قانونی، الکل موجود در خون «ن.د» 171 میلی‌گرم و الکل موجود در خون برادرش 46 میلی‌گرم بوده است.


رئیس کلانتری 127 نارمک افزود: در زمان دستگیری متهمان نیز مقادیری مواد مخدر از منزل آنها کشف شد که به گفته پدر متهمان، این مواد متعلق به «ن.د» بوده است.
وی افزود: با توجه به دستور قضایی مبنی بر نگهداری متهمان در تحت‌نظرگاه این کلانتری، افسر نگهبان شب در ساعت 00:50 بامداد متوجه حرکات غیرعادی «ن.د» می‌شود که پس از احضار پدر وی از او خواسته می‌شود تا در صورت مصرف دارو از سوی مشارالیه، دارو به وی داده شود اما پدرش عنوان می‌کند که او هیچ دارویی مصرف نمی‌کند.
سرهنگ جلینی یادآور شد: روز بعد، به منظور رسیدگی به پرونده متهمان، هر دو برادر به مرجع قضایی منتقل می‌شوند و پس از دستور قضایی و تمدید بازداشت 24 ساعته آنها، مقرر می‌شود «ن.د» برای انجام معاینات روان‌پزشکی به پزشکی قانونی منتقل شود.


رئیس کلانتری 127 نارمک خاطر نشان کرد: در ساعت 19:20 دقیقه در حالی که هر دو متهم در تحت‌نظرگاه در حال استراحت بودند، برادر «ن.د» متوجه می‌شود وی نفس نمی‌کشد و در همین لحظه نیز افسر نگهبان که با دوربین‌های نظارتی موجود در حال کنترل متهمان بود، متوجه حرکات آنها شده و با حضور در محل با عوامل اورژانس تماس می‌گیرد.000000
وی گفت: یکی از افسران دارای تجربه در امداد اولیه، اقدامات لازم برای احیا را نیز انجام می‌دهد ولی پس از حضور مأموران اورژانس، آنها اعلام می‌کنند که وی فوت کرده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس مستندات تصویری موجود (دوربین‌های تحت‌نظرگاه کلانتری) هر دو متهم پیش از استراحت‌شان، هیچ مشکلی نداشتند و حتی مبادرت به انجام حرکات ورزشی نیز کرده بودند.


این مقام انتظامی یادآور شد: پس از این حادثه پرونده‌ای در بازرسی پلیس و مرجع قضایی تشکیل و جسد وی برای مشخص شدن علت فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است.
وی گفت: با توجه به میزان الکل در خون وی و مصرف موادمخدر توسط فرد مذکور (براساس گفته پدرش) منتظر اعلام نتیجه سازمان پزشکی قانونی هستیم.


وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و مجرمان خشن در محدوده مناطق‌ جرم‌خیز این کلانتری ادامه دارد، افزود: در راستای ارتقای احساس امنیت عمومی و پاسخ به درخواست‌های مکرر مردمی، از ابتدای سال جاری با اجرای هدفمند این طرح، تعداد زیادی از مجرمان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی یادآور شد: این اقدام پلیس رضایتمندی تعداد زیادی از ساکنان این محلات را به همراه داشت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار