X بستن تبلیغات
5. Fixed

جاده‌های شمال دیگر خاطره نیستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مرتضی رحمانی موحد - معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و رئیس ستاد مرکزی خدمات سفر اظهار داشت:  در سال‌های اخیر به جمعیت بالایی خدمات را عرضه کردیم و ملزوماتی که اوقات فراغت مردم را تشکیل می‌دهد، فراهم شده؛ هرچند در حمل و نقل هوایی با مشکلات و کمبودی مواجه هستیم.

رحمانی موحد با بیان اینکه برخی شاخص‌های کیفی در اختیار این سازمان و دفاتر هوایی نیست، در این برنامه رادیویی گفت: در قالب ستاد بسیار به این نکته توجه کردیم تا مردم به تصمیم گیری‌های قبل از عزیمت توجه کنند که این برنامه ریزی و مدیریت در سفر بسیار تاثیر گذار است.

وی ادامه داد: جاده‌های شمالی دارای مختصات محدودی هستند ولی جمعیت و حجم سفر بیش از احداث جاده‌ها توسعه یافته که در محدوده ای سه روزه زیر بار سفر قرار می‌گیرد و رضایتمندی مناسبی حاصل نمی‌شود.

رحمانی موحد افزود: مدیریت زمان در سفر بسیار مهم است؛ در دنیا قبل از اینکه آخرین روز تعطیلات به انتها برسد، افراد به منازل خود رسیدند که این مسئله به یک فرهنگ تبدیل شده است.

وی گفت: وقتی این فرهنگ غالب باشد، نظم عمومی حاکم می‌شود که زنجیره زمانبدی در سفر در کنار یکدیگر قرا می‌گیرد اما ما بگونه ای عمل می‌کنیم که مردم به مراجعت دیرهنگام هدایت شوند.

رحمانی موحد با اعلام اینکه به‌عنوان مثال یک طرفه کردن جاده‌ها باید در ساعات روز و در ظهر صورت پذیرد، خاطرنشان کرد: این مسئله می‌تواند یک فرهنگ را نهادینه کند و این پیشنهاد را نیز سال گذشته ارائه کردیم و امیدواریم دستگاه‌ها این موضوع را بررسی کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار