مشکل ازدواج جوانان باید با تدبیر مسئولان برطرف شود

حجت الاسلام محسن قرائتی عصر امروز در همایش بزرگ جهادگران رضوی (آئین افتتاحیه اردوهای جهادی سراسر کشور) که در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: کار عیب نیست و کسی که در جمعی کار خیری می کند ثواب زیادی برای خود ذخیره کرده بخصوص گروهی که در اردوهای جهادی به محرومان خدمت رسانی می کنند.

وی افزود: ثواب ۹ هزار سال عبادت، ۱۰۰ سال حج، ۲ ماه روزه و ... برای فعالان اردوهای جهادی نوشته می شود و نوع ثواب ها به نیت ها، کارها، زمان ها و مکان ها بستگی دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اگر نیروی کسی در راه خدا کار نشود نیرو و پولش در راه ضد خدا خرج می شود.

وی گفت: امام (ره) جنگ را اداره کردند و رزمندگان اسلام با هدایت ایشان در ۸ سال جنگ تحمیلی بر دشمن غلبه کردند.

قرائتی تصریح کرد: خدمات جهادگران شامل مادی، معنوی، نظامی، روانشناسی، فرهنگی، اجتماعی، معنوی و ... است و قرآن کریم آیات بسیاری درباره تک تک انواع خدمت ها دارد.

وی با اشاره به اینکه بالاترین نوع خدمت، خدمت ثمربخش است تاکید کرد: باید نوعی خدمت کنیم که کلیدی و ثمربخش باشد. به نوعی کارهایمان دائمی بوده و چندمنظوره باشد و تنها به یک زمان خاص معطوف نشود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: یکی از ضعف ها نبود مکانی برای اصلاح افکار غلطی که در نماز داریم است که این ضعف طبق صحبتی که با تولیت آستان قدس رضوی شده برطرف خواهد شد و حرم مطهر امام رضا(ع) پیشگام رفع این اشکال خواهد شد.

قرائتی با بیان اینکه انجام کارهای فرهنگی باید دائمی و ثمربخش باشد، تصریح کرد: انجام این گونه اقدامات نباید معطوف به زمان و مکان شود.

وی با ابراز گلایه از مشکلات موجود در ازدواج جوانان بیان کرد: بزرگترها باید نسبت به رفع مشکل جوانان اقدام کنند و یکی از عمده ترین مشکلات جوانان موضوع ازدواج آنها است و به فرموده پیامبر اکرم(ص) دین این افراد با ازدواج تکمیل می شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید هر چه سریعتر مشکلات موجود در بحث ازدواج جوانان حل شود، یادآور شد: مسئله ازدواج باید هر چه سریعتر توسط مسئولان مربوطه برطرف شود و اگر این معضل نباشد مشکلات شهوت و فیلم های غیراخلاقی را هم شاهد نخواهیم بود و بزرگترها هم نگذارند که سن ازدواج فرزندانشان بالا برود و آنها را آلوده به گناه کنند.

وی تاکید کرد: باید روی موضوع اعتقادات و ازدواج آسان کار شود و علت تاخیر در ازدواج و ترس از ازدواج به دلیل خواسته های نامعقول است و باید نسبت به فرهنگ سازی ازدواج آسان اقدام شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) مزه یتیمی و محرومی را کشیدند، گفت: جهادگران همه مزه فقر و محرومیت را می چشند و این کار خدایی برای خود جهادگران هم خوب است زیرا راحت تر به درد محرومان گوش فرا می دهند و نسبت به رفع مشکلات آنها تلاش می کنند و به فرموده امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری کار جهادی کاری خدایی و پرخیر و برکت است.

قرائتی گفت: در کل زندگی این یک اصل است که تا کار واجب تر هست کار مستحب نکنیم، کار دائمی هست کار موقت نکنیم، تا عام المنفعه است خاص المنفعه معنا ندارد و در مجموع تا کار اصلی هست به سراغ کار فرعی نباید برویم.

وی در پایان با بیان اینکه هر کاری که مخلص و خدایی باشد ماندگار است، افزود: کار مخلص و خدایی همانند کارهای امام(ره) است و از کارهای خالصانه ائمه اطهار(ع) هم می توان به قیام امام حسین(ع) اشاره کرد که امتداد یافته و یک نمونه عشق به سید و سالار شهیدان را در مراسم باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی مشاهده می کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار