X بستن تبلیغات
5. Fixed

رییس نینتندو: فروشی ۱۰۰ میلیون واحدی برای Wii U پیش‌بینی کرده بودیم

کنسول Wii U

تاتسومی کیمیشیما، رییس نینتندو، اعلام کرده که این کمپانی در زمان معرفی Wii U، انتظار داشت این کنسول تقریبا ۱۰۰ میلیون واحد فروش کند. با زومجی همراه باشید.

کنسول نسل هفتمی Wii کمپانی نینتندو یکی از موفق‌ترین کنسول‌های خانگی بود که فروشی نزدیک به ۱۰۲ میلیون واحد ثبت کرد. با این حال کنسول نسل هشتمی این کمپانی یعنی Wii U، هرگز نتوانست همانند این محصول موفق ظاهر شود و تا به امروز تقریبا ۱۳ میلیون واحد فروش داشته است. حال تاتسومی کیمیشیما اعلام کرده که در سال ۲۰۱۲ و زمانی که Wii U معرفی شد، کمپانی نینتندو انتظار داشت این محصول هم در حدود ۱۰۰ میلیون نسخه فروش داشته باشد:

در آن زمان انتظار می‌رفت که کنسول جدید هم فروشی در حدود ۱۰۰ میلیون واحد داشته باشد؛‌ پیش‌بینی که من به عنوان مسوول فروش بازار‌های آمریکا، فکر نمی‌کردم به واقعیت تبدیل شود. البته من هرگز در مورد موفقیت این کنسول نا‌امید نبودم، ولی ۱۰۰ میلیون واحد کمی دور از دسترس بود.

نینتندو تصور می‌‌کرد که چون Wii عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است، پس قطعا Wii U هم موفق خواهد بود. ولی در آن زمان من اعلام کردم از آنجایی که Wii فروشی عالی داشته، مشتریان باید دلیل قانع‌کننده‌ای برای خرید محصول جدید داشته باشند و این امر اصلا ساده نیست. من در آن زمان مسوول فروش کنسول بودم و البته به خوبی نقاط مثبت این کنسول را می‌دانستم، به همین دلیل هم سعی کردم اهمیت معرفی صحیح کنسول و جذاب جلوه‌دادن آن را نشان دهم که عده‌ای از این صحبت‌های من برداشت نادرستی داشتند و فکر کردند من یک آدم بدبین هستم.

این صحبت‌ها در حالی مطرح شده که کیمیشیما در حال حاضر ریاست نینتندو را برعهده دارد و کنسول جدید این کمپانی با نام نینتندو NX نیز در ماه مارس ۲۰۱۶ (اسفند ۹۵-فروردین ۹۶)‌ وارد بازار خواهد شد. باید منتظر ماند و دید که آیا Nintendo خواهد توانست با درس گرفتن از اشتباهات پیشین NX را به یک کنسول موفق تبدیل کند یا خیر.

منبع:‌ Gamepur

ممکن است این مطالب را هم بپسندید:

 nintendo-10نینتندو اهداف خود از تحقیق در مورد واقعیت مجازی را شرح داد

کمپانی نینتندو (Nintendo) چندی پیش اعلام کرد که در حال تحقیق بر روی فناوری واقعیت مجازی است. حال شیگرو میاموتو، جزییات بیشتری از این تحقیقات ارائه کرده است. با زومجی همراه باشید.

 ساخت کنترلر توسط نینتندونینتندو به دنبال ساخت کنترلر برای گوشی های هوشمند است

احتمال دارد شرکت نینتندو (Nintendo)، که به تازگی بازی‌هایی را برای گوشی‌های هوشمند تولید کرده است، به دنبال ساخت یک کنترلر فیزیکی مخصوص وسایل هوشمند باشد تا ساخت بازی‌های اکشن خودش روی این وسایل را امکان پذیر کند. با زومجی همراه باشید.

 نینتندو nxزوم‌کست: هرآنچه درباره نینتندو NX می‌دانیم

این روزها بیشتر از هرچیزی از کنسول‌های جدید می‌شنویم. پیش از این که اسمی از پلی‌استیشن 4 نئو و البته ایکس‌باکس اسکورپیو باشد، نینتندو خبر از کنسول جدید خود با نام رمز NX داده بود. در این زوم‌کست به مرور هرآنچه از این کنسول می‌دانیم، خواهیم پرداخت. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار