باید تا پایان سوختن مواد سوختی در مخزن صبر کرد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، وزیر نفت با تاکید بر این که همه نیروها شامل هلال احمر، شهرداریها، استانداری، وزارت نفت و شرکت پتروشیمی در حال کمک رسانی در پتروشیمی بوعلی سینا هستند، گفت: فرماندهی عملیات مهار آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا بر عهده نفت است.

بیژن زنگنه بعداز ظهر امروز دقایقی قبل در جمع خبرنگاران با اشاره به عملیات ضربتی اطفای حریق در پتروشیمی بوعلی سینا، اظهار کرد: در حال حاضر عملیات ضربتی به منظور خاموش شدن آتش در حال انجام است که این عملیات موفق نبود.

وی افزود: البته برخی از برآوردها بیان می کرد که احتمال موفقیت کم است، با این حال تصمیم گرفته شد که این کار انجام شود.

زنگنه با بیان این که هم اکنون عملیات خنک کردن مخازن جنبی ( ال پی جی، بنزن، لایتنت) در حال انجام است تا از این جهت خطری ایجاد نشود، تصریح کرد: این عملیات در وضع خوبی قرار دارد. 

وی با بیان این که باید تا  پایان سوختن مواد سوختی در مخزن صبر کرد و از این بابت نگرانی وجود ندارد، درباره مدت زمان سوختن مواد درون مخزن اظهار کرد: طبق اعلام تیم عملیات، حدود ١٠ تا ١٥ ساعت زمان می برد تا محتوای مواد سوختی درون مخزن بسوزد و به پایان برسد، اما نگرانی از این بابت وجود ندارد و باید روال طبیعی آن طی شود.

وزیر نفت با اشاره به هماهنگی و تلاش سازمانهای مختلف برای مهار آتش در پتروشیمی بوعلی سینا، افزود: در حال حاضر تیم‌هایی از سوی وزارت نفت، شهرداریها، هلال احمر، استانداری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی با مدیریت فرماندهی عملیات از سوی وزارت نفت، در منطقه مستقر و همه با همدلی و هماهنگی مشغول اطفای حریق هستند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار