طی روزهای اخیر؛ تردد در جاده‌های زنجان از مرز یک میلیون خودرو گذشت

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان از تردد بیش از یک میلیون خودرو طی روزهای اخیر در محورهای مواصلاتی زنجان خبر داد.

ترافیک جاده چالوس در هفته های پایانی تعطیلات

مسعود خوشکام در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که از زمان آغاز تعطیلات عید فطر، شاهد افزیش تردد در محورهای مواصلاتی استان زنجان بودیم، افزود: با توجه به این‌که محورهای مواصلاتی استان زنجان جزو شاهراه‌های اصلی در کشور به‌شمار رفته و همواره در ایام تعطیل، بیشترین ترددها از این محورها صورت می‌گیرد، طی دو روز گذشته شاهد تردد بیش از یک میلیون و 160 هزار خودرو از این جاده‌ها بودیم.

وی با یادآوری این‌که افزایش ترددها در محورهای مواصلاتی استان زنجان از 15 تیرماه آغاز شد و در این روز شاهد ثبت 396 هزار و 256 تردد توسط دستگاه‌های ترددشمار مستقر در جاده‌های زنجان بودیم، تصریح کرد: این در حالی است که بیشترین ترددهای صورت گرفته در طی دو روز گذشته مربوط به 16 تیرماه بود که 473 هزار و 362 تردد در این روز به ثبت رسیده است.

این مسئول با اشاره به این‌که خوشبختانه با وجود افزایش میران ترددها در محورهای مواصلاتی استان زنجان، حادثه رانندگی منجر به فوت گزارش نشده است که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد، اظهار کرد: روز گذشته نیز شاهد تردد 298 هزار و 391 خودرو از محورهای مواصلاتی استان زنجان بودیم که ثبت این تعداد تردد به منزله آن است که ترددها در روز پنج‌شنبه هفته جاری 37 درصد کاهش داشته است، این در حالی است که انتظار داریم در ساعات پایانی امروز دوباره شاهد ترافیک سنگین در جاده‌ها باشیم.

مسئول مرکز مدیریت راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با تأکید بر این‌که وجود ترافیک سنگین در جاده‌ها باعث می‌شود که رانندگان در فکر سبقت گرفتن از یکدیگر و خلاصی از ترافیک باشند، خاطرنشان کرد: بهترین راهکار در چنین مواقعی، حفظ آرامش و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی است که امیدواریم هم‌وطنان‌مان با رعایت این نکات و نیز برنامه‌ریزی دقیق به هنگام بازگشت از مسافرت، سفری ایمن و آسوده را تجربه کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار