کارنامه ۳ساله ارس درخشان است/ ضرورت احداث بیش از ۳۰ هتل در ارس

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان در سومین سفر خود به منطقه آزاد ارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ارس دارای بهترین توسعه صنعتی در بین مناطق آزاد ایران است، افزود: توسعه صنعتی ارس ناشی از وجود استانی با پیشرفت های صنعتی است.

وی اظهار داشت: در مناطق متعدد ایران زیرساخت های فعلی ایجاد شده ولی ویژگی های آذربایجان شرقی و قابلیت استثنایی منطقه آزاد ارس موجب توسعه یافتگی این منطقه در حوزه صنعت شده است.

ترکان گام های موثر ارس در حوزه ایجاد و تقویت زیرساخت ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: با تحولات سال های اخیر هیچ مشکلی در حوزه انرژی برای سرمایه گذاران در ارس وجود ندارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود نسبت به بهره برداری از تعهد ۳۰ کیلومتری پروژه احداث جاده دوبانده جلفا- مرند ابراز امیدواری کرد و گفت: بخش عمده تعهد ارس در قبال پروژه ۶۰ کیلومتری احداث جاده دوبانده جلفا-مرند انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی تامین نیاز صنایع با احداث پروژه تصفیه فاضلاب صنعتی با ۱۳ هزار متر مکعب و ایجاد زیرساخت های قدرتمند در حوزه ارتباطات و توسعه شبکه فیبر نوری را دستاوردهای خوبی برای توسعه بیش از پیش سرمایه گذاری های اقتصادی در این منطقه عنوان کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به ثمرات تلاش ارس برای رونق صنعت کشاورزی، گفت: ارس منطقه گلخانه هاست و هم اکنون ۱۰۴ واحد تولیدی با حضور ۷۰ سرمایه گذار در قالب واحدهای سه هکتاری و ۵۰ هکتاری در حال تولید محصول و یا نصب تجهیزات برای آغاز تولید هستند.

وی با اشاره به حضور یک سرمایه گذار ایرانی از کشور هلند و ایجاد مجموعه تولید محصولات گلخانه ای در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار و استفاده از تکنولژی نوین این عرصه، گفت: ابتکار خوب مدیرعامل ارس کاهش هزینه احداث سازه های این گلخانه با استفاده از پروفیل های ایرانی است و امیدواریم سایر واحدهای تولیدی با الگوگیری از تکنولژی نوین جهانی به سمت افزایش تولید و صادرات حرکت کنند.

وی با اشاره به حوزه گردشگری ارس نیز با تاکید بر لزوم معرفی زیبایی های ارس، گفت: منطقه آزاد ارس یکی از زیباترین نقاط ایران است و با وجود احداث بیش از ۲۰ رستوران و چندین مرکز اقامتی در دو سال اخیر، زیرساخت های این حوزه پاسخگوی حجم انبوه گردشگران نبوده و احداث بیش از ۳۰ هتل در ارس ضروری است.

گفتنی است طی حضور دوروزه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ارس، پنج پروژه به ارزش ۴۵ میلیارد ریال افتتاح و چهار پروژه به ارزش ۴۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد. همچنین بازدید از پروژه های عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی و صنعتی فعال و در حال احداث نیز از دیگر برنامه های اکبر ترکان در ارس بود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار