پول 1.3 میلیون صاحب حساب در ثامن الحجج پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، کورش پرویزیان با بیا اینکه بانک پارسیان کار ملی ساماندهی سپرده‌گذاران موسسه ثامن الحجج را پذیرفت، اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و 300 هزار حساب ساماندهی و 400 هزار نفر پول نقد گرفته‌اند و تعدادی باقی مانده‌اند که هنوز پول خود را دریافت نکرده اند.

وی افزود: بانک پارسیان عاملیت این کار را بر عهده داشته و دخالتی در مسائل دیگر ندارد، اما اطلاعیه شماره 9 برای سپرده‌های تا سقف 100 میلیون تومان اعلام شد، در گام اول تا 35 میلیون تومان پرداخت می‌شود و باقی مانده پس از فروش اموال موسسه پرداخت خواهد شد. همین مساله دستاویزی برای طرح شایعات علیه بانک پارسیان شد.

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه این اعتراض ها و شایعات در حالی مطرح می شود که ما هیچ نقشی در شکل‌گیری و انحلال آن نداشتیم، گفت: مساله موسسه ثامن الحجج فقط حجم کار ما را افزایش داده و متاسفانه بابت این افزایش حجم کار، نتوانستیم به کارمندان بانک پاداشی بدهیم.

وی ادامه داد: از ابتدای کار، به صورت کاملا شفاف مقرر شد، قوه قضائیه اموال ثامن الحجج را ارزش گذاری کند و ما فقط مزایده را برگزار کنیم، اما ممکن است برخی اموال در جریان مزایده به فروش نرسد.

پرویزیان در پاسخ به این سوال که چند حساب هنوز تعیین تکلیف نشده است، افزود: حدود 97 هزار حساب باقی مانده که از مجموع آن 40 هزار حساب تا 100 میلیون توما و حدود 1500 تا 1600 حساب بالای 100 میلیارد تومان است.

به گفته وی تاکنون از خط اعتباری بانک مرکزی و موجودی موسسه نزد بانک مرکزی برای پرداخت پول به سپرده‌گذاران استفاده شده است. اگر تعیین تکلیف دارایی های ثامن الحجج انجام شود، با سرعت بیشتری می‌توانیم مطالبات صاحبان این 97 هزار حساب را پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد: بانک پارسیان یک سرمایه ملی و فعال در ابعاد بین المللی است و نباید با طرح برخی شایعات، وجهه آن را مخدوش کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار