مسکن مهر همه را گرفتارکرده/300 هزار واحد باقیمانده است

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان،عباس آخوندی با اشاره به پیشرفت 93 درصدی پروژه‌های مسکن مهر تعداد واحدهای باقیمانده این طرح را 300 هزار اعلام کرد و افزود: 117 هزار مسکن مهر از مکان‌یابی مشکلات عمده‌ای دارند و در مراکزی هستند که فاقد متقاضی است.
 
وی با بیان این‌که 200 هزار واحد مسکن مهر متقاضی دارد که تکمیل و واگذاری بخشی از آنها برای سال آینده می‌ماند، اظهار کرد: مشکل اصلی مسکن مهر عمدتا به خدمات زیربنایی و روبنایی برمی‌گردد وگرنه در ساخت و ساز واحدها مشکلی وجود ندارد و کارها بر اساس برنامه‌ریزی پیش می‌رود. تامین خدمات زیرساختی مسکن مهر مانند آب، برق، تاسیسات، فاضلاب و ... وظیفه وزارت راه و شهرسازی نیست که بخواهیم بر انجام آن متعهد شویم.
 
آخوندی با بیان این‌که همواره به مسکن مهر نقد دارم و از آن گله می‌کنم در بیان دلایل این رویه گفت: در انجام و اجرای چنین کارهایی که میلیونها نفر به آن وابسته‌اند، باید قبل از اجرا به فکر تامین زیرساختها و خدمات زیربنایی بود، اینجاست که جای نقد جدی دارد و در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.
 
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارزیابی صورت گرفته در خصوص نیاز 5600 میلیارد تومانی مسکن مهر برای زیرساختها،‌ افزود:‌ اساسا چنین بودجه‌ای بودجه‌ای وجود ندارد و دولت توانایی پرداخت چنین مبلغی را ندارد.
 
آخوندی در ادامه با بیان این‌که بازپرداختهای مردم-در مسکن مهر- پول بانک است و نمی‌توان با آن زیرساختها را تامین کرد،‌ تصریح کرد:‌ تعهدات وزارت راه و شهرسازی در مسکن مهر با سرعت خوبی در حال انجام بوده و هیچ کارگاه ساختمانی نیز تعطیل نشده است. اما در مباحثی مانند زیرساختها و تامین آنها  وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیمی  ندارد.
 
وی با بیان" معتقدیم باید به فکر مردم باشیم" گفت:‌ همواره خود را به جای افرادی می‌گذارم که یک واحد مسکن مهر خریداری کرده‌اند و محل زندگی‌شان فاقد امکانات حداقلی برای زندگی است به همین دلیل نیز ساخت مدارس، کلانتری، مسجد و مراکز بهداشتی را در اولویت‌های وزارتخانه قرار داده‌ام.
 
وی همچنین از پرداخت مجدد متقاضیان مسکن مهری خبر داده که پروژه‌های آنها دیر شروع شده است.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار