هلال احمر سمنان به 38 نفر در عملیات های مختلف امدادرسانی کرده است

هلال احمر سمنان به ۳۸ نفر در عملیات های مختلف امدادرسانی کرده است

عصر خودرو- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: امدارسانان هلال احمر استان در روز دوم تعطیلات عید فطر به ۳۸ نفر از شهروندان در سوانح مختلف امدادرسانی کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، علی یحیایی افزود: پنجشنبه شب یک گروه 30 نفره گردشگری در جنگل ابر شهرستان شاهرود به خاطر هوای بارانی گم شده بودند که با تلاش امدادرسانان نجات یافتند.
وی ادامه داد: امدادرسانان هلال احمر با کمک پنج نفر از این گروه که زودتر از بقیه در حرکت بودند، گمشدگان را پیدا کردند و به منطقه امن رساندند.
یحیایی تصریح کرد: پنجشنبه شب، خودروی چند مسافری که در روستای اوپرت شهرستان مهدیشهر در گل و لای گیر کرده بود، با تلاش امدادگران نجات یافت و پنج مسافر این خودرو نیز به مسیر خود ادامه دادند.
وی با اشاره به اطلاع رسانی سه جوان که در منطقه کوهستانی حومه منطقه پرور شهرستان مهدیشهر گم شده بودند، گفت: تیمی از امدادگران هلال احمر به همراه ماموران انتظامی، از صبح جمعه برای پیدا کردن این سه جوان به منطقه اعزام شده اند که به علت قطع شدن ارتباط تلفن همراه این افراد با امدادگران، جستجو برای یافتن این گمشدگان ادامه دارد.
وی از شهروندان خواست برای سفر در مناطق خاص طبیعی و به ویژه ارتفاعات و جنگل، تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند و از ورود به مناطقی که آشنایی لازم با آنجا را ندارند، خودداری کنند.
معاون امداد و نجات هلال احمر استان سمنان با اشاره به فعالیت 11 تیم امدارسانی جاده ای ثابت، 2 تیم امداد و نجات کوهستان و یک تیم پشتیبانی ستادی در تعطیلات عید فطر در استان، گفت: در این چند روز، امدادگران امدادرسانی قابل توجهی نیز به مجروحان و حادثه‌دیدگان سوانح جاده ای داشته اند.
در 2 روز گذشته در 27 سانحه جاده ای در محورهای استان سمنان 51 نفر مجروح شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار