X بستن تبلیغات
5. Fixed

سرمایه گذاری ۵۱۰ میلیارد ریالی در پروژه های ارس

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی های این منطقه که با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد انجام شد، میزان سرمایه گذاری سازمان در پروژه های افتتاح و کلنگ زنی را ۵۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

محسن خادم عرب باغی افزود: در دو روز گذشته پنج پروژه به ارزش ۴۵ میلیارد ریال افتتاح شد و چهار پروژه به ارزش ۴۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

وی اظهار داشت: ساختمان ۱۶ واحدی ویژه دانشجویان و اساتید خارجی پردیس های دانشگاهی با بیش از ۲۳ میلیارد و ۷۱۳ میلیون ریال، یک واحد تولید محصولات کشاورزی گلخانه ای با میزان تولید سالانه ۴۵ تن و سرمایه گذاری هشت میلیارد و پانصد میلیون ریال، جاده و موزه گلفرج با ۱۰ میلیارد ریال و سالن آمفی تئاتر سازمان با ۹ میلیارد ریال جزو پروژه های افتتاح شده می باشد.

وی افزود: همچنین کلنگ زنی یک باب مدرسه ۱۲ کلاسی سطح متوسطه یک با ۲۵ میلیارد ریال، هنرستان فنی ارس با یک هزار و ۶۵۰ متر مربع و سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد ریال توسط اداره نوسازی و تجهیز مدارس استان، سایت پرورش ماهیان سردآبی در ۳۰ هکتار و سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال و پروژه فرهنگسرای ارس، در سومین سفر مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ارس انجام شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در بخش دیگر سخنان خود با خبرنگاران، با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در ارس برای توسعه فعالیت های اقتصادی، صنعت کشاورزی را یکی از حوزه های توانمند برای آینده روشن اقتصاد این منطقه خواند و افزود: تاکنون ۲۴۰ هکتار زمین به تولید محصولات گلخانه ای واگذار شده و ۲۰ واحد تولیدی نیز به بهره برداری رسیده و تا هفته دولت ۶۰ هکتار نیز به این اراضی اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا اسفند ماه سال قبل بیش از هزار هکتار از اراضی کشاورزی به شرکت های تعاونی روستایی واگذار شد و عملیات کشت محصول انجام شده است، میزان قابل توجه محصولات تولید شده را قابل صادرات عنوان کرد و افزود: هم اکنون با وجود اراضی یک هزار و ۶۵۰ هکتار کشت شده دشت گردیان، وسعت اراضی زیر کشت این منطقه دو هزار و ۶۵۰ هکتار می باشد.

گفتنی است طی حضور دوروزه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ارس، ۹ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شد و پروژه های عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، اجتماعی و صنعتی فعال و در حال احداث نیز مورد بازدید قرار گرفت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار