نسبت شاغل به بازنشسته در صندوق بازنشستگی کم‌تر از 1 شد

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمود شهشهانی‌پور معاون سرمایه‌گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری درباره 6 هلدینگ صندوق بازنشستگی کشوری، اظهار داشت: 6 هلدینگ در بخش‌های مختلف اقتصادی ایجاد شده است، تا منابع اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری بهتر از گذشته مدیریت شوند.

وی با اشاره به اینکه هلدینگ جدید مالی برای مدیریت 2500 میلیارد تومان از دارایی‌های صندوق اخیرا ایجاد شده است، افزود: صندوق بازنشستگی در بیش از 120 شرکت کمتر از 10 درصد سهام در اختیار دارد، اما حق مدیریت و کرسی در آن‌ها نیست، در حالی که مجموع ارزش آن‌ها حدود 2500 میلیارد تومان است.

معاون صندوق بازنشستگی‌ کشوری با تأکید بر اینکه این هلدینگ با مدیریت منابع و یا فروش و عرضه این سهام، بانک یا بیمه جدید تأسیس خواهد کرد، گفت: با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مزیت‌دار سعی می‌شود تا به عنوان آورده ریالی صندوق منابع جدید جذب صندوق کنیم.

* نسبت شاغل به بازنشسته در صندوق بازنشستگی به کم‌تر از 1 نفر رسید

وی همچنین درباره نسبت شاغلان به بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، تصریح کرد: هم‌اکنون در صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی نسبت شاغلان به بازنسشتگان به 5 نفر می‌رسد، اما این میزان در صندوق بازنشستگی کشوری به کم‌تر از 1 نفر می‌رسد.

شهشهانی‌پور افزود: استاندارد نسبت تعداد شاغلان به بازنشستگان بین 6 تا 7 نفر است، اما این میزان در صندوق بازنشستگی کشور به کم‌تر از 1 نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی از 3 منبع دولت به طور عمده، کسورات شاغلان و منابع اقتصادی مستمری بانشستگان را می‌پردازد، گفت: با هدف‌گذاری افزایش 1 تا 2 درصدی سهم منابع اقتصادی صندوق در پرداخت مستمری بازنشستگان فعالیت‌های جدیدی را آغاز کرده‌ایم.

معاون صندوق بازنشستگی کشوری خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های صندوق باید در دوران جوانی آن انجام می‌شد، تا هم‌اکنون امکان مدیریت منابع و مصارف وجود داشت، با این حال در بخش‌های مزیت دار کشور سرمایه‌گذاری‌های مختلفی انجام شده است تا سهم منابع اقتصادی در پرداختی‌ها افزایش یابد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار