مینــی کراس ایـرانی

مینــی کراس ایـرانی

عصر خودرو- سایان ۱۲۵ سی‌سی موتورسیکلتی کوچک در کلاس مینی کراس است که در شرکت متین خودرو شهر زنجان مونتاژ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، در ابتدای امر باید گفت این موتورسیکلت سند ورزشی دارد و شما در صورت خرید این موتورسیکلت تنها مجاز به راندن آن در پیست هستید و حق رانندگی در شهر را ندارید؛ اما به هر روی باید اذعان کرد از جذابیت‌های این موتورسیکلت مینی کراس و تقریبا ارزان‌قیمت نمی‌توان گذشت.
در مورد ظاهر این موتورسیکلت می‌توان اینگونه توضیح داد که با نگاه اول، چابکی و فرز بودن از نمای کلی این موتورسیکلت پیداست و چرخ‌های 12 و 14 اینچی آن از سواری فراموش‌نشدنی‌ای حکایت می‌کند. باید گفت اگر جثه بزرگی داشته باشید سواری با این موتورسیکلت برای شما لذت بخش نخواهد بود؛ چرا که زین آن برای جا دادن بنزین بیشتر و افزایش حجم باک کمی کوچک طراحی شده است که باید اذعان داشت مونتاژ‌کنندگان ایرانی در نصب زین سایان دقت کافی را نداشته و پیشنهاد می‌شود زین را باز کرده و دوباره با چند واشر آن را سر جای خود متصل کنید.
گفتنی است پیشرانه سایان قدرت تولید 7 اسب بخار و 9 نیوتن‌متر گشتاور را دارد که با توجه به وزن 55 کیلوگرمی آن، شتاب و قدرت قابل توجهی را نصیب راننده می‌کند. طراحی پدال دنده آن نیز به گونه‌ای صورت گرفته تا در هنگام زمین خوردن کاملا خم شده و همچنین ترمز آن بسیار کوچک طراحی شده تا فضای کمتری را  اشغال کرده و در صورت وارد آمدن ضربه آسیب نبیند.
همچنین لازم به ذکر است یکی از معدود مینی کراس‌های مونتاژ شده در کشورمان در حال حاضر با قیمتی در حدود 3 میلیون تومان قابل خریداری است که قیمت نمونه‌های‌‌ کار‌کرده آن نیز به 2.3 تا 2.5 میلیون تومان هم می‌رسد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار