تمام آزمون‌های ضروری آب در استان کردستان انجام می‌شود

اسعد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب، یکی از دفاتر زیرمجموعه معاونت بهره‌برداری شرکت آبفا کردستان است، به ذکر وظایف و اقدامات انجام شده توسط این مجموعه پرداخت.

وی کنترل کیفیت آب شرب شبکه شهرهای استان و تطابق آن با استانداردهای موجود و ارائه راهکار مناسب در صورت بروز مشکل و نظارت بر آزمایشگاه‌های امور تابعه (آب و فاضلاب) را بخشی از مهمترین مسئولیت‌های این حوزه عنوان کرد.

مدیر کنترل کیفیت شرکت آبفا کردستان خاطرنشان کرد: توسعه آزمایشگاه‌های استان به منظور ایجاد توانایی لازم برای پایش کیفی آب شرب در امور، کنترل و نظارت بر سامانه‌های گندزدایی استان و نظارت بر کنترل فرآیندهای تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، دیگر وظایف ما است.

حسینی در ادامه پیرامون اصلی‌ترین اقدامات انجام شده توسط دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری استان کردستان، گفت: انجام آزمون‌های باکتریولوژی، کلرسنجی و کدورت سنجی در تمامی امور تابعه براساس دستورالعمل‌های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یکی از مهمترین اقدامات بوده است.

وی جایگزینی سامانه‌های گندزدایی گازی شهرهای قروه، سقز و بانه با سامانه تزریق آب ژاول و جایگزینی سامانه‌های گندزدایی گازی مریوان با سامانه الکترولیز نمک طعام را از دیگر فعالیت‌های صورت گرفته توسط این مجموعه برشمرد.

مدیر کنترل کیفیت شرکت آبفا کردستان تصریح کرد: توسعه و تجهیز آزمایشگاه مرکزی استان در حد آزمایشگاه مرجع کشوری در زمینه آب و انجام تمامی آزمون‌های ضروری آب در استان و نصب سامانه نمایش لحظه ای (آنلاین) عوامل مختلف کیفی آب خام تصفیه خانه آب سنندج را از دیگر اقدامات اساسی انجام شده عنوان کرد.

حسینی در پایان به توفیقات دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شهری استان کردستان نیز اشاره کرد و گفت: کسب رتبه‌های برتر کشوری در زمینه ارتقاء سامانه های گندزدایی و نیز توسعه و تجهیز آزمایشگاهی، موفقیت هایی بوده که با کار و تلاش پرسنل و حمایت‌های مدیریت آبفا به دست آمده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار