علایم و درمان کیست‌های تخمدان

یک متخصص زنان و زایمان گفت: قاعدگی‌های نامنظم، رشد موهای زاید، جوش‌های پوستی و چاقی از علائم ابتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

زهرا سهیلی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کیست‌های تخمدان به علت تغییرات هورمونی ایجاد می‌شوند، اظهار کرد: معمولا درمان کیست‌هایی که بیشتر از شش سال از ایجاد آن‌ها نگذشته باشد، با دارو صورت می‌گیرد و در سایر موارد نیاز به جراحی است.

وی قاعدگی‌های نامنظم، رشد موهای زاید، جوش‌های پوستی و چاقی را از علائم ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک عنوان کرد و گفت: علت دقیق این بیماری هنوز ناشناخته است، اما افزایش وزن می‌تواند یکی از علل ابتلا به آن باشد.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه در صورتی که افزایش وزن علت ایجاد بیماری باشد، برای درمان نیز اولین راهکار کاهش وزن است، تصریح کرد: این عارضه می‌تواند در نوجوانی با دوره‌های قاعدگی نامنظم همراه و بعدها به دنبال افزایش وزن یا مشکل در باروری تشخیص داده شود.

سهیلی‌پور با اشاره به اینکه ابتلا به کیست‌ها در صورتی که درمان نشود منجر به ناباروری می‌شود، گفت: اغلب بیماران، بی‌نظمی قاعدگی دارند و در برخی نازایی ایجاد می‌شود که ناشی از عدم تخمک‌گذاری است.
 
وی قرص‌های ضد بارداری ترکیبی را یکی از درمان‌های مشکلات قاعدگی عنوان کرد و افزود: این درمان با کاهش سطوح آندروژن، سیکل قاعدگی را منظم کرده و موی زائد را کاهش می‌دهد. علاوه بر این کاهش وزن نیز می‌تواند سطوح انسولین و کلسترول را کاهش داده و آکنه و رشد موی زائد را بهبود بخشد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار