X بستن تبلیغات
5. Fixed

واردات بیش از 94 درصد دانه‌های روغنی

واردات بیش از 94 درصد دانه‌های روغنی از خارج از کشوربه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری میزان، مهاجر، مجری برنامه افزایش دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی در گفت و گوی زنده با شبکه خبر درباره اهمیت و کارکردهای دانه‌های روغنی، گفت: سعی کردیم تولید دانه‌های روغنی را در کشور پایدار کنیم.

وی افزود: 14-15 سال است که دانه روغنی کلزا را وارد کشور کرده ایم، کلزا 40 تا46 درصد روغن دارد و از بهترین و مرغوب ترین نوع روغن است و مصارف زیادی در صنایع غذایی، بهداشتی ،تغذیه و صنایع دیگر دارد.

مجری برنامه افزایش دانه ههای روغنی وزارت کشاورزی تصریح کرد: با توجه به خشکسالی در کشور، نیاز داریم تا از گیاه کلزا که مصرف آب کمی دارد، استفاده کنیم.

مهاجر گفت: از مشکلات اساسی کشور ما دانه های روغنی است و بیش از 94 درصد این دانه ها از خارج وارد شده و  4 میلیارد ارز صرف آن می‌شود.

وی با بیان این مطلب که با برنامه های موجود در وزارت جهاد کشاورزی طی 10 سال ، در تولید دانه های روغنی به 73 درصد خودکفایی خواهیم رسید.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار