معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور: از ظرفیت گردشگری مازندران استفاده نشده است

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: در حال حاضر تنها 16 درصد شهرک‌های صنعتی استان مازندران فعال بوده و در این زمینه نباید آمارهای غیرواقعی از سوی مسئولان ارائه شود.

قوهای مهاجر در سرخرود - مازندران

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند در همایش مازندران، اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه اظهار کرد: ساختار بودجه‌ای کشور به گونه‌ای شده که اعتبارات هزینه‌ای بر عمرانی غلبه می‌کند.

وی با بیان این‌که 82.5 درصد اعتبارات کشور هزینه‌ای بوده که بخش قابل توجهی از آن صرف حقوق و دستمزد می‌شود، تصریح کرد: در این وضعیت اجرای یک طرح با سختی‌های فراوانی همراه است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با اشاره به این‌که با تقویت زیرساخت‌های کشاورزی مازندران می‌توانیم تامین کننده نیازهای تمام کشور باشیم، خاطرنشان کرد: هیچ بهره‌‌ای از ظرفیت سالانه 20 میلیون گردشگر ورودی به مازندران نداشتیم.

دژپسند با بیان این‌که اقتصاد آب شیرین به تنهایی برای منطقه شمال است اما از منابع دریای خزر برای شکوفایی اقتصادی مازندران بهره‌مند نشدیم، اظهار کرد: درآمد اجتماعی و بهره‌گیری از منابع انسانی در مازندران بسیار پائین است.

وی با اشاره به این‌که کارگروه‌های مجزای صنعت، کشاورزی و گردشگری مازندران با حضور مسئولان استانی، نمایندگان مجلس و مدیران ملی مازندران تشکیل شود، افزود: مازندران برای توسعه بیشتر نیازمند اتحاد بیشتر مسئولان تمامی حوزه‌های دولتی و خصوصی است.

انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار