هم افزایی دستگاه‌ها برای رونق گردشگری در 100 روستا

سرپرست معاونت امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها گفت: در سال جاری قرار است دستگاه‌های مختلف از جمله معاونت امور دهیاری‌ها در جهت رونق گردشگری 100 روستای هدف تلاش کنند.

سعیدرضا جندقیان در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه طرح‌هایی برای توسعه گردشگری روستایی تهیه کرده‌ایم، گفت: 464 روستای هدف در زمینه گردشگری مصوب هستند اما قرار است در سال جاری به 100 روستا از میان آن‌ها بپردازیم و براین اساس نیز جلسات مشترک بین دستگاهی در حال تشکیل است تا فعالیت‌های خود را بر 100 روستای مشخص شده متمرکز کنیم.

وی افزود: علاوه بر سازمان میراث فرهنگی و گدرشگری ، صندوق کارآفرینی امید به منظور ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این روستاها تسهیلاتی می‌دهد و بنیاد مسکن هم در جهت بهبود شبکه معابر تلاش می‌کند.

جندقیان اضافه کرد: سازمان دهیاری‌ها نیز در صورت نیاز روستاها اعتباراتی را برای تهیه زیرساخت‌هایی از جمله پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی و حتی بهسازی مسیر  و راه دسترسی به جاذبه گردشگری تامین می‌کند زیرا جاذبه گردشگری برخی روستا در فاصله کوتاهی از آن قرار دارد ولی جاده مناسب برای دسترسی به جاذبه گردشگری وجود ندارد.

معاون سازمان شهرداری‌ها با بیان اینکه جاذبه هرکدام از روستاها برای ما مشخص است، خاطرنشان کرد: اعتبارات در این روستاها در زمینه های متنوعی هزینه می‌شود مثل ایجاد اقامتگاه‌های بومی‌گردی. البته تاکید شده که اعتبارات با توجه به رویکردهای اقتصاد مقاومتی هزینه شود.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار