فیلم جیم جارموش محبوب کارلووی واری

فیلم سینمایی "پترسون" آخرین ساخته جیم جارموش، کارگردان سرشناس آمریکایی، در جشنواره کارلووی واری با استقبال عمومی همراه شد.

فیلم جیم جارموش

به گزارش خبرنگار ایسنا از کارلووی واری، این فیلم که پنجشنبه آخرین نمایش خود را در پنجاه و یکمین دوره جشنواره کارلووی واری پشت سر گذاشت، در هر نوبت تماشاگران بسیاری را به سالن محل نمایش کشاند؛ و در شرایطی که بلیت‌های آن مثل هربار خیلی زود پایان یافت، مخاطبان بسیاری هم نشسته بر روی زمین سالن اصلی کاخ جشنواره به تماشای آن پرداختند.
جدیدترین فیلم این کارگردان مستقل و البته جنجالی آمریکایی، علاوه بر اینکه با نگاهی انسانی به روزمرگی‌های بشری پرداخته، از لحن طنزی هم در کنار شاعرانگی‌ها برخوردار است؛ از این رو مخاطبان جشنواره کلاس آ جمهوری چک آن را پسندیده، مانند برخی از دیگر فیلم‌ها، به شکل چشمگیری از آن استقبال کردند.
در این فیلم نقش اول زن را گلشیفته فراهانی ایفا کرده و به واسطه او از برخی نغمه‌های موسیقایی و برخی عبارت‌های ایرانی هم استفاده شده است.
پس از بی‌توجهی عجیب جشنواره کن به این فیلم، انتظار می‌رود که در کارلووی واری به موفقیت‌هایی دست پیدا کند.
از دیگر فیلم‌های مورد توجه تماشاچیان و منتقدان در جشنواره کارلووی واری 51 به فیلم‌های جولیتا اثر پدرو آلمادوار، کاپتان فنتاستیک، ماروزا و تونی اردمان می‌توان اشاره کرد.
هر ساله حدود 200 فیلم از سراسر جهان برای جشنواره کارلووی واری انتخاب می‌شوند که تعدادی از آن‌ها در بخش رقابتی و بقیه در بخش‌های جنبی نمایش داده می‌شوند.
از سینمای ایران در این دوره تنها فیلم لانتوری اثر رضا درمیشیان در بخش نوعی نگاه (غیر رقابتی) جشنواره حضور دارد.
سال گذشته نیز هیچ فیلمی از ایران در جشنواره کارلووی واری پذیرفته نشده بود.  اما پیشتر برخی سینماگران ایرانی از برگزیدگان این جشنواره بوده‌اند که آخرین آن به دوره چهل و هفتم و جایزه بازیگری لیلا حاتمی مربوط است.
پنجاه و یکمین جشنواره فیلم کارلووی واری تا روز شنبه، 19 تیر (9 جولای) برپاست.
انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار