سهم بزرگ بخش خصوصی در ساخت بندر امیرآباد

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، علی خدمتگزار به ارائه توضیحاتی از روند تکمیل طرح‌های زیرساختی آماده افتتاح در بندر پرداخت و چنین توضیح داد: میزان اعتبار هزینه شده در این پروژه‌ها مبلغ دو هزار و ۱۳۰ میلیارد ریال است که بیشتر از منابع بخش خصوصی و خود سازمان بنادر تأمین شده و حدود یک هزار میلیارد ریال از اعتبار ساخت این طرح‌های راهبردی در بندر امیرآباد با سرمایه گذاری بخش خصوصی در دست ساخت است.

وی توضیح داد: مهم‌ترین طرح در دست ساخت در بندر امیرآباد ۶ پست اسکله و حفاظت دیواره آبراهه  است که برای ساخت این اسکله‌ها و حفاظت دیواره حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد. بر این اساس با بهره‌برداری از پست اسکله‌های آماده افتتاح تعداد اسکله‌های موجود در بندر امیرآباد به ۱۵ اسکله می‌رسد.

خدمتگزار با اعلام اینکه بندر امیرآباد تنها بندر نسل سومی کشور است و هم چنین به دلیل امتیاز اتصال به ریل یک کریدور مهم محسوب می‌شود، گفت: بندر امیرآباد حدود یک هزار و ۶۰ هکتار مساحت عملیاتی دارد که تا دو برابر قابل افزایش است و بر اساس آمارهای رسمی سال گذشته بیش از دو و نیم میلیون تن کالا از بندر امیرآباد به کشورهای آسیای مرکزی، روسیه ارسال و یا داخل کشور انتقال داده شد.

مدیر بندر امیرآباد هم چنین از افتتاح طرح‌های در حال ساخت در هفته دولت خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی که معاون اول رییس جمهوری را در سفر به استان مازندران همراهی می‌کرد روز گذشته (چهارشنبه) از پست اسکله، مخزن روغن پنج هزار تنی، سیلوی ۳۶ هزار تنی غلات، ۹ دستگاه کشنده و مکنده غلات ۲۰۰ و ۳۰۰ تنی و سایر تجهیزات مرتبط، دیوار حفاظت ساحلی و دیواره آبراهه دیدن کرد و از روند پیشرفت فیزیکی کار ابراز خرسندی نمود.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار