X بستن تبلیغات
5. Fixed

مرتضی سپهوند: از کسب سهمیه المپیک چند کشور خجالت کشیدم

‌بوکسور سابق تیم ملی می‌گوید: از کسب سهمیه المپیک توسط مشتزنان چند کشور که یک زمانی زنگ تفریح ایرانی‌ها بوده‌اند، خجالت کشیدم.

‌مرتضی سپهوند در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نتایج ضعیف تیم ایران در پیکارهای جهانی باکو، اظهار کرد: به نظرم قبل از شروع بازی‌ها، برای انتخاب سرمربی سردرگمی بوجود آمد و حواشی زیادی که بی‌دلیل بین تیم آماتور و نیمه‌حرفه‌ای پیش‌ آمد در کسب این نتایج تاثیرگذار بود.

وی ادامه داد: نداشتن اردوهای مناسب و بازی‌های تدارکاتی به علت کمبود بودجه هم در ناکامی بوکس ایران بی‌تاثیر نیست. حریفان در رقابت‌های دوستانه و بین‌المللی زیادی شرکت می‌کنند اما بوکسورهای ایرانی از این مهم محروم هستند.

انصاری ریسک کرد

سپهوند در مورد کادر فنی تیم ملی بیان کرد: آقای انصاری ریسک کرد که در مدت کوتاهی تیم را تحویل گرفت، چون در این مدت نمی‌توانست هیچ کاری انجام دهد و بعد از رقابت‌ها هم که اختلافات بین اعضای کادر فنی رسانه‌ای شد.

این مربی لرستانی با بیان اینکه لیست بوکسورهایی که سهمیه المپیک کسب کرده بودند را دیدم و خجالت کشیدم، تصریح کرد: به عنوان یکی از اعضای خانواده بوکس وقتی دیدم مشتزن‌های چند کشور که زمانی زنگ تفریح ما بودند حالا سهمیه گرفته‌اند ولی بوکسورهای ایرانی با وجود شایستگی نتوانستند بیش از یک سهمیه کسب کنند، شرمنده و سرخورده شدم.

نباید انتظار کسب نتایج مطلوب از بوکس داشته باشیم

وی بزرگترین علت ناکامی بوکس را کم‌توجهی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به این رشته دانست و افزود: بوکس بودجه خوبی ندارد و خبر دارم که بیشتر اردوها و برنامه‌های فدراسیون با قرض گرفتن برگزار می‌شود. بوکس بدهکارترین فدراسیون ایران است و تا وقتی که این شرایط ادامه داشته باشد و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به این رشته توجه نکنند نباید انتظار کسب نتایج مطلوب از بوکس ایران داشته باشیم.

سپهوند با بیان اینکه برخی خواسته یا ناخواسته دست به کارهایی می‌زنند که به ضرر بوکس کشورمان است، افزود: به نظرم سجاد محرابی می‌توانست در جهانی سهمیه بگیرد که از کشورمان به فدراسیون جهانی بوکس(آیبا) نامه زده بودند در پیکارهای غیرآماتور تانزانیا شرکت کرده و اجازه حضور در جهانی را به او ندادند و برای رقابت‌های حرفه‌ای ونزوئلا هم که آیبا دیر دعوت‌نامه فرستاد و ویزا سه بوکسور ایرانی صادر نشد تا ما با یک سهمیه احسان روزبهانی در المپیک ریودوژانیرو شرکت کنیم.

برخی همه‌جوره برای بوکس حاشیه درست می‌کنند

مشتزن سابق تیم ملی با بیان اینکه بوکس ما دچار حاشیه‌های زیادی شده است، اضافه کرد: برخی‌ها که جایگاهی ندارند همه‌جوره برای بوکس حاشیه درست می‌کنند و همین افراد فقط به فکر لطمه زدن به این رشته هستند.

وی با تأکید بر اینکه المپیک ریو از دست رفته و باید به فکر رقابت‌های آینده باشیم و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم، ادامه داد: از الان باید برای بازی‌های آسیایی 2018 خودمان را آماده کنیم تا در آن پیکارها جزو مدال‌آوران کاروان ایران باشیم.

سپهوند در پایان گفت: تنها امید ما در المپیک 2016 احسان روزبهانی است که با شایستگی سهمیه کسب کرد و امیدوارم قرعه خوبی داشته باشد و با عملکرد مناسب بتواند به روی سکو برود و مرهمی بر زخم‌ها و سرخوردگی بوکس باشد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار