آلمان 0-2 فرانسه/ نصف جام آبی شد؛ حسرت مانشافت 24 ساله

وبسایت رسمی برنامه نود - فرانسه میزبان در یک بازی پرهیجان با دو گل گریزمن مقابل قهرمان جهان پیروز شد تا حریف یاران کریستیانو رونالدو در فینال شود.

به گزارش وبسایت نود، تیم های فرانسه و آلمان از ساعت 23:30 در مرحله نیمه نهایی یورو 2016 در شهر مارسی به مصاف یکدیگر رفتند.

فرانسه بازی را بهتر شروع کرد و در دقیقه 7 روی یک کار خوب تیمی صاحب موقعیت مناسبی شد اما نویر ضربه گریزمن را مهار کرد. آلمان رفته رفته کنترل بازی را در دست گرفت و در دقیقه 14 روی شوت امره جان تا آستانه گلزنی پیش رفت اما لوریس با یک عکس العمل خوب شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه را به بیرون فرستاد.

فرانسه در دقیقه 25 در یک موقعیت خوب صاحب ضربه آزاد شد اما نویر ضربه پایه را به راحتی مهار کرد. بازی در ادامه با برتری آلمان و بیشتر در زمین فرانسه دنبال شد. فرانسه در دقیقه 42 روی اشتباه بواتنگ صاحب جدی ترین موقعتی بازی شد اما ژیرو نتوانست از موقعیت تک به تک استفاده کند و تکل هوئدس باعث شد ضربه اش به کرنر برود.

در حالی که بنظر می رسید نیمه نخست بدون گل به اتمام خواهد رسید تیم فرانسه روی کرنر ارسالی به دلیل خظای هند شواین اشتایگر صاحب یک ضربه پنالتی شد. گریزمن پنالتی اش را به گل تبدیل کرد تا فرانسه پیروز به رختکن برود.

آلمان مطابق انتظار نیمه دوم را هجومی آغاز کرد اما باوجود حفظ توپ در خلق موقعیت جدی ناکام بود. آلمان در دقیقه 61 به دلیل مصدومیت بواتنگ مجبور به یک تعویض اجباری شد و مصطفی به جای این بازیکن به میدان آمد. آلمان در ادامه مالکیت توپ و میدان را در دست داشت اما خطر جدی روی دروازه فرانسه ایجاد نکرد. یواخیم لوو در دقیقه 67 تصمیم گرفت گوتسه را به جای امره جان به بازی آورد. دشان هم در دقیقه 71 پایه را بیرون کشید و کانته را به جای او وارد بازی کرد.

فرانسه در دقیقه 72 روی اشتباه کیمیچ صاحب یک موقعیت مناسب شد. پوگبا سانتر خوبی روی دروازه آلمان کرد که توپ روی اشتباه نویر به گریزمن رسید و این بازیکن دروازه خالی آلمان را برای بار دوم باز کرد. آلمان پس از این گل با همه نفرات جلو کشید و در دقیقه 74 می توانست توسط کیمیچ به گل برسد اما شوت این بازیکن به تیر دروازه لوریس خورد و به بیرون رفت.

 در ادامه هر دو مربی بار دیگر دست به تعویض زدند و سانه به جای شواین اشتایگر و ژینیاک به جای ژیرو به بازی آمدند. آلمان با نزدیک شدن به دقایق پایانی فشار حملات خودش را بیشتر کرد و در دقیقه 80 می توانست به گل برسد اما سانه نتوانست ضربه آزاد کروس را به گل تبدیل کند.

مصطفی در دقیقه 82 صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه سرش روی کرنر ارسالی با اختلافی کم به بیرون رفت. فرانسه در دقیقه 86 روی یک ضد حمله می رفت که هت تریک کند اما نویر ضربه ضعیف این بازیکن را به راحتی مهار کرد. آخرین موقعیت آلمان در دقیقه 93 رخ داد اما لوریس با یک عکس العمل تماشایی ضربه سر کیمیچ را بیرون کشید.

ژرمن ها در نهایت نتوانستند به گل برسند تا فرانسه با دو گل گریزمن از سد تیم یواخیم لوو بگذرد و حریف پرتغال در فینال یورو 2016 شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار