ادامه آتش‌سوزی مخزن پتروشیمی بوعلی تا ۲ روز آینده

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس از ادامه یافتن آتش‌سوزی مخزن پتروشیمی بوعلی تا به اتمام رسیدن محتویات این مخزن خبر داد.

عادل نژادسلیم درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی اظهار داشت: خوشبختانه آتش واحد فرآیندی پارازایلین خاموش شده و فقط مخزن ذخیره درحال سوخت مواد داخل آن است و باید منتظر شویم مواد داخل آن تمام شود.

بر اساس این گزارش، بنا به اعلام روابط عمومی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، نیروهای مامور به مهار آتش در استان خوزستان و منطقه ویژه پتروشیمی از زمین و هوا آتش را تحت کنترل دارند تا به مخازن همجوار سرایت نکند.

نژاد سلیم گفته است: با توجه به محتویات مخزن پیش بینی می‌شود احتمالا تا دو روز آتش سوزی ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته برج فرآیندی واحد پارازایلین در پتروشیمی بوعلی به دلیل نشت مواد نفتی دچار آتش‌سوزی شدیدی شد که این آتش تا صبح امروز ادامه یافت و آتش‌نشانان پس از ساعت‌ها مبارزه دشوار با آتش حاصل از مواد نفتی موفق شدند آتش را مهار کنند.

با این وجود چند ساعت بعد از مهار شدن آتش در برج پارازایلین، دو مخزن نفتا در این پتروشیمی به دلیل نشتی و حرارت باقی مانده در محیط شعله‌ور شدند که آتش یکی از این مخازن مهار شده و فروکش کرده است اما مخزن دوم بر اساس اعلام مسئولان تا به اتمام رسیدن محتویات آن خواهد سوخت.

بر اساس آنچه مسئولان گفته‌اند این حادثه خوشبختانه تلفات جانی در پی نداشته است.

فارس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار