بانک مرکزی انگلیس به دنبال بازگرداندن اعتماد است

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بیش از یک هفته از رأی مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا می‌گذرد. مسئولان اتحادیه اروپا نسبت به چگونگی برخورد با عضوی که خواهان خروج از این اتحادیه است تردید دارند.

نخست وزیر انگلیس نیز در آخرین نشست خود با اعضای اتحادیه اروپا شرکت کرد. مسلماً یکی از جلسات سخت برای دیوید کامرون بشمار می‌رفت.

اولین پس لرزه‌های برکسیت خیلی شدید نبود. هفته گذشته خبرهایی مبنی بر سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس لندن و اروپا مخابره شد. اما این بازارها تا حدی خود را از آشفتگی خارج کردند.

تردید بزرگ‌ترین دشمن سرمایه گذاران محسوب می‌شود. سیاستمداران انگلیسی نقشی در آرام کردن بازارهای مالی واقعاً نداشته‌اند.

در این بین تنها مارک کارنی، رییس بانک مرکزی و مسئول سیاست پولی انگلیس بود که در لحظات حساس دخالت کرد. وی ابتدا بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی موضع گیری کرد. او از برنامه‌ای که با خزانه داری برای مقابله با بحران طراحی شده بود پرده برداشت.

یک هفته بعد مارک کارنی بار دیگر رسماً درباره برکسیت سخنرانی کرد. او سعی داشت با سخنانش و تشریح موضع بانک مرکزی انگلیس اعتماد را مجدداً به بازارها بازگرداند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار