X بستن تبلیغات
5. Fixed

ایران سومین واردکننده گندم روسیه

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، روسیه با حدود 35 میلیون تن صادرات غله از جمله بیش از 24 میلیون و 500 هزار تن گندم در سال کشاورزی گذشته (اول ژوئیه 2015 تا 30 ژوئن 2016)، برای نخستین بار در صدر فهرست صادر کنندگان جهانی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، مصر تقریباً با خرید 5.8 میلیون تن در صدر خریداران غله از روسیه می‌باشد و ترکیه هم سه میلیون تن گندم خریداری کرد و سپس ایران این فهرست است.

روسیه سال گذشته کشاورزی توانست با 2،5 میلیون تن صادرات بیش از کانادا و 3،5 میلیون تن بیشتر از آمریکا در این زمینه صدرنشین شود در حالی که سال قبل از آن در ردیف سوم قرار داشت.

روسیه که سال 2002 صادرات انبوه غله را آغاز کرد و توانست در ردیف 10 کشور بزرگ صادر کننده گندم قرار بگیرد، تاکنون جایگاه خود را ارتقا داده و امسال هم برای نخستین بار در صدر این فهرست قرار گرفت که افزایش نرخ دلار در برابر بیشتر ارزها از علت‌های اصلی آن بود، زیرا گندم آمریکا در بازارهای صادراتی گران شد.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار