تبادل نظر تلفنی ظریف و همتای چینی درباره راکتور اراک

وزرای خارجه ایران و چین در تماسی تلفنی به بررسی روابط دوجانبه و همچنین اجرای توافق هسته‌ای پرداختند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از شینهوا، «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «وانگ یی» همتای چینی وی روز چهارشنبه در تماسی تلفنی درباره روابط دوجانبه و اجرای توافق هسته‌ای (برجام) تبادل نظر کردند.

وانگ یی با اشاره به سفر موفقیت‌آمیز «شی ژینگ پینگ» رئیس جمهور چین به ایران در ماه ژانویه و ارتقای روابط دو طرف به سطح مشارکت راهبردی، افزود: دو طرف به پیشرفت مثبتی در اجرای توافق سران دو کشور، دست یافته‌اند.

وزیر خارجه چین همچنین گفت: از زمان تصویب برجام، ایران و گروه 1+5 تعهد خود را به‌صورت فعال نشان‌ داده‌اند و اجرای برجام به‌صورت روان در جریان است.

وی با بیان اینکه "چین به ایفای نقش سازنده خود ادامه خواهد داد" ابراز امیدواری کرد تمام طرف‌های مرتبط با برجام به مسئولیت خود عمل کنند، اعتماد متقابل را تعمیق بخشند و قطعنامه 2231 شورای امنیت و همچنین پروژه آب سنگین اراک را اجرا کنند.

ظریف نیز در این رایزنی تلفنی گفت ایران اهمیت زیادی برای سفر رسمی اخیر رئیس جمهور چین قائل است و برای دستیابی به توافقات صورت گرفته دو طرف تلاش می‌کند.

به‌نوشته شینهوا، وزیر خارجه ایران با اشاره به تلاش‌های طرف چینی برای تسهیل بازسازی راکتور اراک گفت که ایران با چین برای اجرای توافق هسته‌ای به همکاری خود ادامه می‌دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار