اساس ماندگاری ما در مدار اقتصاد مقاومتی، امنیت است/ انتقاد از کاهش بودجه دفاعی در اصلاحیه بودجه سال ۹۵

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با انتقاد از حذف تبصره‌های مربوط به قطع یارانه ثروتمندان در اصلاحیه لایحه بودجه سال 95، گفت: در حالی‌که دولت از تأمین منابع یارانه‌های نقدی به‌عنوان یک معضل یاد می‌کند و نگران تأمین منابع آن است، ما شاهد هستیم که در اصلاحیه بودجه سال 95، دولت اقدام به حذف تبصره‌های مربوط به قطع یارانه‌های ثروتمندان کرده است.

وی افزود: جای تعجب است که دولت بار دیگر می‌خواهد به‌گونه‌ای رفتار کند که دست خود را در بحث پرداخت یارانه نقدی به مردم ببندد و این رفتار دولت تعجب‌آور است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: آنچه که گریبانگیر دولت‌ها و مجلس‌ها در قبل و حال بوده این است که سال پایانی را به کم‌توجهی به امور عمیق و ماندگار برای مصلحت کشور می‌دانند و از سال‌ آخر کار مجلس  و دولت‌ها رنگ و بوی انتخاباتی دارد که این رفتار عملکرد قابل دفاعی نیست.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: اگر در بخش مسائل اقتصادی دیر بجنبیم روزی خواهد آمد که دشمن تا پشت دیوارهای ما پیش آمده باشد و ما راهی جز تسلیم در برابر دشمن در حوزه مسائل اقتصادی نداشته باشیم.

وی همچنین با انتقاد از کاهش بودجه دفاعی در اصلاحیه بودجه سال 95، تصریح کرد: اساس ماندگاری ما در مدار اقتصاد مقاومتی،‌ امنیت است و اگر امنیت مخدوش شود، سرمایه‌گذاری ممکن نیست و ما شاهد هرج‌ومرج در این بخش خواهیم بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: ما هیچ‌گاه نباید به ذهنمان خطور کند بودجه دفاعی کشور را کم کنیم و باید آن را هم‌سنگ و هم‌تراز بودجه مربوط به نان و خوراکمان آن را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

http://fna.ir/675ZMU

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار