ابراز نگرانی سازمان ملل نسبت به شرایط انسانی در شهرهای محاصره شده سوریه

هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به سوریه نسبت به گزارش‌های منتشر شده از شرایط انسانی در شهرهای مضایا، زبدانی و کفریا که بیش از ۶۲ هزار تن در آن‌ها محاصره هستند، هششدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یعقوب الحلو، هماهنگ‌کننده کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به سوریه با انتشار بیانیه‌ای از تمامی گروه‌های درگیر "توافق چهار شهر" خواست تا اجازه دسترسی سریع کمک‌های بشردوستانه به این مناطق را بدهند.

در این بیانیه آمده است:در حالی که امضاکنندگان این توافق‌نامه به تضمین  دسترسی کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان محاصره شده در این چهار شهر متتعهد شده‌اند ما از ماه آوریل قادر به انجام این کار نبوده‌ایم.

الحلو در ادامه این بیانیه آوره است: ما همگی به خوبی تصاویر کودکان گرسنه مضایا را به یاد داریم که بسیاری‌شان حتی پس از امدادرسانی هم جان باختند. ما از تمامی گروه‌های درگیر می‌خواهیم تا عدم وقوع مجدد این شرایط را تضمین کنند. کمک‌های بشردوستانه فوری و بدون هیچ شرط باید به این شهرها ارائه شود.

انتهای پیام   

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار