اسامی مدیرانی که حقوق‌های نامتعارف داشته‌اند، اعلام شود

به گزارش پارس نیوز،

"محمدجواد جمالی" نماینده مردم فسا ، با اشاره به معضل حقو‌ق‌های نامتعارف در کشور گفت: بسیاری از حقوق‌های نامتعارف، از طریق ارائه پاداش، تسهیلات و مزایای غیرمستمر به برخی مدیران، کانالیزه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگشت حقوق‌های نامتعارف از اشخاص به بیت‌المال لازم است اما کافی نیست، افزود: باید با کسانی که در تهیه آیین‌نامه‌های مجامع سازمان‌ها که از طریق آن‌ها، حقوق‌های نامتعارف پرداخت شده است، برخورد شود چراکه این افراد مانند دیروز عمل کرده و اگر دوباره شرایط مهیّا شود، همانند دیروز مجدداً رشد خواهند کرد.

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: بدون شک، شخصی که میلیاردها حقوق دریافت کرده است، دیگر قانع به حقوق و دستمزد پایین نیست.

جمالی با بیان اینکه باید کسانی که حقوق‌های نامتعارف دریافت می‌کنند، زندانی و مجازات شوند، تصریح کرد: اگر ما صرفاً بخواهیم به برگشت حقوق‌های نامتعارف بپردازیم، این مسئله نمی‌تواند موثر باشد چراکه در این صورت، دیگران هم تشویق می‌شوند تا دست به این عمل بزنند؛ بنابراین بنده معتقدم در موضوع حقوق‌های نامتعارف باید با متخلفین طوری برخورد کرد که این برخورد، برایشان هزینه‌بر باشد.

نماینده مردم فسا ادامه داد: بنده معتقدم متخلفان در دریافت حقوق‌های نامتعارف، صرفاً به مسائل اقتصادی کشور ضربه نزدند و طبق فرمایشات رهبری، این افراد به اعتماد مردم لطمه وارد کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در ادامه، با اشاره به ابعاد امنیتی موضوع حقوق‌های نامتعارف هم گفت: حرکتی که برخی افراد در موضوع حقوق‌های نامتعارف انجام دادند، چون توپی است که دشمن با راکت خود، آن را بالاتر خواهد برد.

وی تصریح کرد: معتقدم معضلی چون حقوق‌های نامتعارف، بُرد ضدامنیتی بالایی دارد و دشمن می‌تواند از طریق این موارد، امنیت کشور را با تحریک برخی افکار، به مخاطره بیاندازد.

جمالی با بیان اینکه هنوز کسانی در بین دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف وجود دارند که به عملشان صحّه می‌گذارند گفت: هنوز کسانی با اکراه، حرکت خود را می‌پذیرند و در برخی مجامع می‌گویند که "ما بیشتر از این‌ها حقمان بوده است."

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه باید اسامی دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف به مردم اعلام شود، بیان داشت: مسئولین باید بگویند که مثلا "م.ر" و "ج.خ" کیست؟ چرا که دلیل ندارد این اسامی پنهان بماند. اتفاقاً ما معتقدیم که اگر مردم آگاه از  این اسامی شوند، متوجه می‌شوند که با این اشخاص چه برخوردی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه اگر اسامی دریافت‌کنندگان حقوق‌های نامتعارف اعلام شود، مردم متوجه می‌شوند که این افراد، مورد اعتماد نظام نبوده‌اند، تأکید کرد: بنده معتقدم نباید اینگونه موارد در خفا بررسی شود چراکه این موارد می‌تواند این شبهه را در ذهن مردم ایجاد کند که "فلانی معلوم نیست چقدر گرفت و چقدر به خزانه کشور بازگرداند."

جمالی در پایان، با بیان اینکه مردم باید آگاه از میزان پول‌های برگردانده شده از اشخاص با حقوق‌های نامتعارف باشند، گفت: باید مشخص شود چه میزان پول از چه کسی دریافت و به چه حسابی واریز می‌شود؟

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار