حضور منابع مالی خارجی تولید پتروشیمی را به ۴۰ میلیارد دلار افزایش می‌دهد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، بیژن نامدارزنگنه ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی در شهرستان دماوند به تشریح عملکرد وزارت نفت پرداخت و اظهار کرد: تحریم‌های ظالمانه مشکلات زیادی را برای کشور ایجاد کرده بود که امروز با تحقق برجام شاهد گشایش قابل توجهی در بخش نفت و سرمایه‌گذاری در آن هستیم.

وی افزود: در تلاش هستیم در برداشت از میادینی که با کشورهای دیگر در نفت و گاز مشترک هستیم به تعادل برسیم؛ به صورتی که توانستیم تولید را در این میادین بالا ببریم تا در سه سال آینده به سطح توازن دست یابیم.

وزیر نفت حضور سرمایه‌های خارجی را در توسعه صنعت نفت مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: امروز در پتروشیمی 20 میلیارد دلار ارزش افزوده تولید می‌شود که با حضور سرمایه‌ها و منابع مالی خارجی می‌توان این رقم را به 40 میلیارد دلار افزایش داد که صادر شود یا مورد مصرف داخل قرار گیرد.

نامدارزنگنه افزود: برجام برای کشور برکات زیادی داشته و امیدواریم در آینده نزدیک تأثیر آن بر زندگی مردم با تولید اشتغال و رونق اقتصادی مشاهده شود، اما نباید کارشکنی برخی کشورهای منطقه را به خصوص در صنعت نفت و گاز فراموش کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار