کرچنر به دادگاه رفت

رئیس جمهور سابق آرژانتین به اتهام فساد مالی در معاملات میلیون‌ها دلار در دوره ریاست جمهوری خود در دادگاه حاضر شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این دادگاه که روز چهارشنبه برگزار شد یکی از مجموعه اتهامات سیاسی است که علیه کریستینا کرچنر، رئیس جمهور سابق چپ گرای آرژانتین و متحدان او مطرح می‌شود. این اتهامات از زمان روی کار آمدن رقیب محافظه کار وی در ماه دسامبر اعلام شده‌اند.

کرچنر هفته گذشته نیز در پرونده جداگانه‌ای در ارتباط با پول شویی، اموالش مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. این در حالیست که این سیاستمدار 63 ساله آرژانتینی این اتهامات علیه خود را رد کرده و آنها را توطئه‌ای سیاسی از سوی دولت جدید می‌داند. در طی این هفت ماه روی کار آمدن دولت جدید، بسیاری از مقامات سابق دولت آرژانتین به سوء استفاده از بودجه دولتی در انتقالات مشکوک ارزی متهم شده‌اند.

کرچنر گفته است که انتقالات مالی وی از سوی مقامات اجرایی تایید شده بود.

در این میان رئیس جمهور فعلی این کشور که تلاش بسیاری برای محاکمه کرچنر می‌کند، نامش در اسناد پاناما که اخیرا در ارتباط با جایم و حساب های مالیاتی منتشر شد، دیده می‌شود. دادگاه دیگری در حال بررسی اقدامات احتمالی غیر قانونی دولت وی است.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار