۱۵۰۰ پرونده از مجلس نهم در کمیسیون اصل ۹۰ باقی مانده است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی  اعلام کرد در حال حاضر 1500 پرونده در کمیسیون اصل 90 از مجلس نهم باقی مانده است که این نشان‌دهنده مرتبط نبودن موضوع بیشتر این پرونده‌ها با مسئولیت و وظایف کمیسیون اصل 90 است.

وی با بیان اینکه در جلسه اخیر کمیسیون اصل 90 مقرر شد کمیسیون بیشتر پرونده‌های مهم و کلان کشور را بررسی کند، تصریح همچنین  تصمیم گرفته شد در رابطه با فیش‌های حقوق نجومی برخی مدیران دولتی سریعتر تصمیم‌گیری انجام شود و کمیسیون اصل 90 در این زمینه از بازوهای نظارتی خود مانند دیوان محاسبات کل‌کشور و سازمان بازرسی کل‌ کشور استفاده کند تا به صورت ریشه‌ای موضوع فیش‌های نجومی برخی مدیران دولتی حل شود.

به گزارش فارس؛ سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از زمان آغاز به کار مجلس دهم یعنی 7 خردادماه تا به امروز که حدود 40 روز گذشته است، حدود 400 پرونده به کمیسیون اصل 90 ارجاع شده است، در حالی که موضوع بیشتر این پرونده‌ها مسائل خرد است که جزء وظایف اصلی کمیسیون اصل 90 محسوب نمی‌شود و نهادها و سازمان‌هایی هستند که می‌توانند این پرونده‌ها را بررسی کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار