تلاش مرزبانی ناجا برای دستگیری تروریست ها/ منابع محلی از رشادت مرزبانان ایرانی خبر می دهند

جدیدترین جزئیات از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان؛

سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح جزئیاتی از درگیری روز گذشته نقطه صفر مرزی جکیگور در مجاورت پاکستان که به شهادت ۴ مرزبان کشورمان انجامید، از حضور فرماندهان عالی‌رتبه مرزبانی در این نقطه برای پیگیری موضوع خبر داد.

سرویس سیاسی فردا: روز گذشته بود که خبر رسید بین مرزبانان غیور سیستان و بلوچستان و افراد مسلح در منطقه جکیگور سیستان و بلوچستان درگیری مسلحانه رخ داده است.

 منابع محلی در جنوب سیستان و بلوچستان ضمن تایید خبر درگیری مرزبانان دلاور ایران با افراد مسلح در منطقه جکیگور که گفته می شود اعضای یک باند مواد مخدر بوده اند از شهادت و زخمی شدن تعدادی از مرزبانان خبر می دهند. 

 

 مرزبانی ناجا پیگیر دستگیری تروریست‌ها توسط پاکستان است

سردار سعید منتظرالمهدی با اشاره به حادثه شهادت 4 مرزبان کشورمان در درگیری با اشرار شرق کشور در منطقه جکیگور سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: صبح روز چهارشنبه مصادف با عید سعید فطر، گشتی‌های نیروی انتظامی در نقطه صفر مرزی در منطقه جکیگور استان سیستان و بلوچستان، با چندین تیم از گروه‌های تروریستی که قصد ورود به خاک کشورمان را داشتند مواجه شدند و در درگیری شدید، با جانفشانی خود، اجازه ورود آن‌ها را به خاک کشور ندادند و در این میان، 4 تن از دلاورمردان غیور نیروی انتظامی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و در سایه بی‌توجهی کشور پاکستان، تروریست‌ها به خاک این کشور گریختند.

 
سخنگوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به درگیری اخیر مأموران پلیس در منطقه خاش و ناکام ماندن یکی از گروهک‌های معاند شرق کشور که قصد انجام چند عملیات انتحاری در چند نقطه از کشور را داشتند خاطرنشان کرد: مرزبانان نیروی انتظامی همواره با چشمانی بیدار از مرزهای این کشور حراست می‌کنند و به هیچ وجه اجازه هیچ تحرکی را به معاندین نخواهند داد.
 
وی با «خوب» توصیف کردن وضعیت مرزهای کشور، خواستار توجه ویژه‌تر به مرزها شد و افزود: پرسنل جان‌برکف مرزبانی نیروی انتظامی در راستای حراست از مرزهای کشور تا پای جان خواهند ایستاد و از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
 
منتظرالمهدی در ادامه با اشاره به پیگیری‌های نیروی انتظامی در رابطه با حادثه تلخ شهادت 4 مرزبان در منطقه جکیگور گفت: در حال حاضر فرماندهان عالی‌رتبه مرزبانی ناجا در منطقه صفر مرزی جکیگور حضور دارند و پیگیر دستگیری و برخورد با تروریست‌ها توسط رده‌های امنیتی و مرزی پاکستان هستند.
 
سخنگوی ناجا با اعلام اینکه نیروی انتظامی حق پیگیری این اتفاقات را برای خود محفوظ می‌دارد، خاطرنشان کرد: متأسفانه این تراژدی غمبار، چندمین بار است که تکرار می‌شود و تروریست‌ها در سایه تغافل پاسگاه‌های مرزی پاکستان و سیستم امنیتی این کشور، قصد ورود به کشورمان را می‌کنند و این در حالی است که دولت پاکستان به این امر وقعی نمی‌نهد.
 

وی در پایان به خانواده این شهیدان تسلیت گفت و بر پیگیری موضوع تأکید کرد.

ضربات سنگین وارد شده به تروریست ها
بخشدار پیشین گفت: اشرار مسلح با کمین در منطقه مرزی پیشین در جنوب شرقی ایران در حدفاصل باهوکلات و پیشین نزدیکی مرز پاکستان و ایران،‌ با ماموران هنگ مرزی جکیگور درگیر شدند.

سلمان برهانی با اشاره به اینکه از تعداد دقیق شهدا و مجروحین خبری در دست نیست، بیان کرد: این درگیری در ساعت 11 ظهر اتفاق افتاده است و به گفته حاظرین در این درگیری 4تن از مرزبانان به شهادت رسیده اند.

وی با تاکید بر اینکه در این درگیری به تروریست های مسلح ضربات سنگینی وارد شده است، افزود: در این حمله تروریستی ماموران نیز با اشرار درگیر شدند که تعدادی از آن‌ها به هلاکت رسیدند و تعدادی نیز زخمی شدند.
برهانی خاطرنشان کرد: شناسایی و بررسی این حادثه تروریستی در دست اقدام است. 

4 شهید غیر بومی 
مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان  ضمن تایید شهادت 4مرزبان ایرانی ، اظهار داشت: ساعتی قبل پیکر شهدا به پزشکی قانونی چابهار منتقل شده است.

رضا عبدی با بیان اینکه اسامی اعلام شده در فضای مجازی به طور قطع مورد تایید نیست، تصریح کرد: برای تایید اسامی نهایی شهدا باید از طریق نیروی انسانی مرزبانی اقدام شود.

وی در پایان یادآور شد: ولی به گفته همکاران این شهدا دو نفر از این شهدا متعلق به خراسان شمالی، یک نفر خراسان رضوی و یک نفر متعلق به کرمان هستند. 

میرشکار معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اسامی شهدای مرزبان سیستان و بلوچستان که در درگیری امروز درمنطقه جکیگور به شهادت رسیدند رابه ترتیب زیر اعلام کرد:

۱- گروهبانیکم سجاد باریان 
۲- سرباز رضا ایرانی
۳- سرباز عباس شهرکی 
۴- سرباز جواد ترکی 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار