ارائه طرح تولید سیستم فرمان خودرو در گیلان

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید سیستم فرمان خودرو با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه در این استان خبر داد.

ارائه طرح تولید سیستم فرمان خودرو در گیلان

به گزارش اخبار خودرو به نقل از فارس ،محمد آراسته امروز با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه صنعت در گیلان اظهار کرد: توسعه صنعتی استان روند روبه رشد را طی می‌کند.

وی به وجود یک‌هزار طرح صنعتی نیمه تمام در حال احداث در زمینه‌های مختلف در گیلان اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی واحدهای مذکور نقش موثری در توسعه اقتصادی استان دارد.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح صنعتی تولید سیستم فرمان خودرو با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه در این استان خبر داد و بیان کرد: طرح مذکور در راستای پیشرفت و توسعه روزافزون صنعت خودروسازی در کشور ارائه شده است.

آراسته با بیان اینکه اجرای طرح صنعتی تولید سیستم فرمان خودرو در شهرک صنعتی سفیدرود رشت پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: نزدیکی به کارخانه‌های خودروسازی در پایتخت، وجود امکانات زیرساختی و نزدیکی به مناطق آزاد تجاری از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی سفیدرود است.

وی، مواد اولیه طرح تولید سیستم فرمان خودرو را انواع فولاد و چدن عنوان کرد و افزود: امکان تهیه مواد اولیه طرح مذکور در داخل و خارج از کشور وجود دارد.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به قابلیت صادرات سیستم فرمان خودرو، خاطرنشان کرد: کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه، افغانستان، سوریه و عراق مقاصد صادراتی طرح صنعتی تولید سیستم فرمان خودرو در استان است.

آراسته در ادامه به ارائه طرح صنعتی تولید ابزارهای سایشی و برشی با پوشش الماس میکرونی و نانوالماس در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: تولید سالانه چهار هزار قطعه در طرح مذکور پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه کاربرد گسترده در صنایع معدنی و شکل‌دهی و برش فلزات دلیل انتخاب طرح صنعتی تولید ابزارهای سایشی و برشی با پوشش الماس میکرونی و نانوالماس در گیلان است، اظهار کرد: منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی برای اجرای طرح مذکور در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، استقرار در منطقه آزاد، نزدیکی به مبادی واردات و صادرات، وجود معادن مختلف و کارخانه‌های صنایع فلزی در استان را از ویژگی‌ها و مزایای منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی انزلی عنوان کرد.

آراسته، نانوالماس و میکروالماس را مواد اولیه تولید ابزارهای سایشی و برشی با پوشش الماس میکرونی و نانوالماس ذکر کرد و افزود: کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه، افغانستان، سوریه و عراق مقصدهای صادراتی محصول مذکور است.

وی همچنین با اشاره به ارائه طرح تولید انواع ورق آلومینیوم کامپوزیتی در گیلان، بیان کرد: سالانه شش هزار تن طرفیت تولید محصول مذکور پیش‌بینی شده است.

رئیس اداره طرح‌ها و برنامه‌ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، استفاده در سبک‌سازی وزن سازه‌ها را دلیل انتخاب ارائه طرح تولید انواع ورق آلومینیوم کامپوزیتی خواند و تصریح کرد: مقاومت بالا و قابلیت استفاده در نمای سازه‌ها از دیگر دلیل‌های انتخاب اجرای طرح مذکور در استان است.

آراسته با بیان اینکه شهرک صنعتی سفیدرود رشت برای اجرای طرح تولید انواع ورق آلومینیوم کامپوزیتی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: وجود زیرساخت‌های مناسب به منظور اجرای طرح مذکور، نزدیکی به منطقه آزاد در راستای سهولت در واردات مواد اولیه از ویژگی‌ها و مزایای شهرک صنعتی سفیدرود رشت است.

وی شمش آلومینیوم، پلی‌اتیلن و مواد پلیمری را مواد اولیه تولید انواع ورق آلومینیوم کامپوزیتی عنوان کرد و گفت: امکان صادرات محصول مذکور به تمام کشورهای آسیایی به‌ویژه ترکیه، آذربایجان و ارمنستان وجود دارد.

ارائه طرح تولید سیستم فرمان خودرو در گیلان

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار