سابقه آلمان در مرحله نیمه نهایی جام ملتها و رقابت های یورو

وبسایت رسمی برنامه نود - تیم ملی آلمان در دومین دیدار نیمه نهایی به مصاف فرانسه میزبان می رود؛ آلمان در چهار دوره در نیمه نهایی با تیم های میزبان بازی کرده که هر چهار بازی را به سود خود به پایان رسانده است که این مسئله نشان می دهد ژرمن سبک و روش بازی در حضور تماشاگران تیم های میزبان را به خوبی می داند و همین مسئله می تواند برای فرانسویها دردسرهای بزرگی را ایجاد کند. آلمان از نظر حضور در نیمه نهایی با هشت دوره حضور در این مرحله رکورددار است؛ آنها در سال های 1972، 1976، 1988، 1992، 1996، 2008، 2012 و 2016 به نیمه نهایی یورو راه یافته اند. در ادامه خلاصه ای از نتایج آلمان در نیمه نهایی این هشت دوره را مرور می کنیم.

1972

در اولین دوره ای که آلمانها به نیمه نهایی رسیدند، باید رو درروی بلژیک میزبان قرار می گرفتند. بلژیک با حمایت 55 هزار تماشاگر در شهر آنتورپ نتوانست از پس تیمی بربیاید که دو سال بعد قهرمان جهان شد. آلمان نتیجه را 2 بر یک به سود خود تمام کرد. مولر (دقایق 24 و 71) هر دو گل آلمان را زد و پالئونیس (83) تک گل میزبان را به ثمر رساند که دردی از این تیم دوا نکرد. در پایان این جام، آلمان قهرمان شد.

1976

در این دوره آلمان باز هم حریف میزبان رقابتها یعنی یوگسلاوی شد. اما انگار آنها راه و روش بازی با میزبان را خوب بلد بودند. پس از 90 دقیقه بازی، نتیجه تساوی دو بر دو رقم خورد. یوگسلاوی ابتدا با گل های پاپی وودا (19) و ژائیچ (30) از آلمان پیش افتاد؛ اما ژرمنها در نیمه دوم بازی را کاملاً در اختیار گرفته و توانستند نتیجه را جبران کنند. فلو (64) و دیتر مولر (82) گل های آلمان را وارد دروازه یوگسلاوی کردند. بازی به وقت های اضافی کشیده شد. در حالیکه همه منتظر سوت پایان و ضربات پنالتی بودند، دیتر مولر ستاره این بازی، دو گل دیگر در دقایق 115 و 119 به ثمر رساند و آلمان با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی رسید. در پایان این جام، آلمان نایب قهرمان شد.

1988

در این دوره خود آلمان میزبان بود؛ آنها در نیمه نهایی به تیم اسطوره ای هلند رسیدند و بازی را در حضور تماشاگران شهر مونیخ با نتیجه دو بر یک به حریف واگذار کردند. ماتیوس در دقیقه 55 ضربه پنالتی آلمان را گل کرد و این تیم از حریف پیش افتاد. اما در 15 دقیقه پایانی ناگهان ورق برگشت. ابتدا رونالد کومان در دقیقه 75 پنالتی هلند را گل کرد و مارکو فان باستن در دقیقه 89 تیر خلاص را به ژرمنها زد و هلند راهی فینال شد.

1992

انگار بازی نیمه نهایی برای آلمانها به گونه ای طلسم شده بود که فقط به مصاف میزبان رقابتها بروند. در سال 1992 سوئد میزبان به مصاف آلمان رفت. سوئد مثل میزبان های قبلی، نتیجه را به آلمان واگذار کرد. برای آلمان هسلر (11) و ریدله (دقایق 59 و 88) گل زدند و گل های سوئد را هم برولین از روی نقطه پنالتی (64) و کنت آندرسون (89) به ثمر رساندند تا بازی با حساب 3 بر 2 به اتمام برسد. در پایان این جام، آلمان نایب قهرمان شد.

1996

آلمان در این دوره برای چهارمین بار در نیمه نهایی به مصاف میزبان رفت و پیروز شد. به نظر می رسید که پیروزی در این دوره در مرحله نیمه نهایی طعم و شیرینی خاصی برای آلمانیها داشت. انگلیس در ورزشگاه ویمبلی از آلمان پذیرایی می کرد. هنوز 2 دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که آلن شیرر انگلیس را پیش انداخت، اما 15 دقیقه بعد کونتز گل تساوی را برای آلمان زد. بازی تا انتهای وقت های عادی و اضافی با همین نتیجه ادامه یافت و کار به ضربات پنالتی کشید. در ضیافت پنالتی ها آلمان با نتیجه 5 بر 6 پیروز شد. پنالتی های آلمان را هسلر، اشترونز، روتر، زیگه، کونتز و مولر به گل تبدیل کردند. برای انگلیس هم شیرر، دیوید پلات، پیرس، گاسکوئین، تدی شرینگهام پنالتی های خود را به گل تبدیل کردند، اما گرت ساوت گیت آخرین پنالتی انگلیس را از دست داد و رؤیای صعود سه شیرها به فینال را بر باد داد. در پایان این جام، آلمان قهرمان شد.

2008

شهر بازل میزبان دیدار نیمه نهایی بین ترکیه و آلمان بود که ژرمنها موفق شدند بازی را با حساب 3 بر 2 پیروز شوند. گل های آلمان را باستین شواین اشنایگر (26)، کلوزه (79) و فیلیپ لام (90) به ثمر رساندند. اوگور (22) و سمیح شنتورک (86) دو گل ترکیه را وارد دروازه ژرمنها کردند. در بازی فینال، آلمان مغلوب اسپانیا شد و به نایب قهرمانی رسید.

2012

آلمان و ایتالیا در شهر ورشو لهستان برگزار کننده یکی از دیدارهای نیمه نهایی یورو 2012 بودند. ایتالیا این بازی را با نتیجه دو بر یک پیروز شد. ماریو بالوتلی (دقایق 20 و 36) گل های ایتالیا را زد. تک گل آلمان هم در دقایق تلف شده بازی از روی نقطه پنالتی توسط مسوت اوزیل به ثمر رسید.

 

2081

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار