X بستن تبلیغات
5. Fixed

جهانگیری: سفره زندگی مردم باید گسترده‎تر شود

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه عدم ارائه راهکار برای رفع بیکاری جوانان منجر به اتفاقات منفی در کشور خواهد شد، گفت: باید سیاستی اجرا کنیم که سفره زندگی مردم گسترده‌تر و درآمد بیشتر شود که تحقق این امر نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

خبرگزاری فارس: اسحاق جهانگیری صبح امروز در نشست اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: امیدواریم پروژه‌ها و اموراتی که در دست اجرا داریم به اتمام برسد.

وی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، افزود: در مقطع فعلی مسائل اقتصادی اولویت اول کشور است و مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید ویژه دارند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به بیانات رهبری اشاره کرد و ادامه داد: مسائل اقتصاد مقاومتی باید به‌طور جدی دنبال شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما با چالش‌های مختلف روبه‌رو است، تصریح کرد: در رأس این چالش‌ها معضل دردناک بیکاری قرار دارد.

جهانگیری با اعلام اینکه در گذشته با رشد جمعیت مواجه بودیم و امکانات موجود جوابگوی کشور نبود، خاطرنشان کرد: امروز بیش از 4.5 میلیون دانشجو داریم و جزو برترین‌های جهان در فارغ‌التحصیلی رشته‎های مهندسی هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر سال به جمعیت فارغ‌التحصیلان اضافه می‌شود و کشور باید پاسخگوی مطالبات جوانان باشد، یادآور شد: اگر هر چه زودتر راهکاری برای رفع بیکاری جوانان پیدا نکنیم فرصتی که می‌شود از جوانان به‌عنوان موتور متحرک اقتصادی کشور استفاده کرد به ابزار اتفاقات منفی تبدیل می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور کاهش درآمد و قدرت خرید را از دیگر چالش‌ها دانست و بیان کرد: به‌دلیل مدیریت‎های ناصحیح اقتصادی از دوره‌های گذشته این مشکلات به‌وجود آمد.

وی تصریح کرد: باید سیاستی اجرا کنیم که سفره زندگی مردم گسترده‌تر و درآمد بیشتر شود که تحقق این امر نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

جهانگیری با تأکید به تقویت قدرت اقتصادی کشور در برابر رقبای خارجی، بیان کرد: باید زمینه‌ای به‎وجود بیاید که توسعه قدرت اقتصادی نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: بخش اصلی توطئه منطقه، با هدف به زانو در آوردن ایران است و داعش برای مقابله با ایران طراحی شده و گروه تکفیری برای زمین‌گیر کردن ایران به‌وجود آمده و کشورهای مخالف نیز به آنها کمک می‌کنند تا قدرت ایران را محدود کنند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم‌های زیادی برای تضعیف ایران به‌وجود آمد، گفت: ملت و دولت ایران با همدلی و همزبانی مقابل دشمن تا پای جان ایستادگی می‌کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار