معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: اجرای بیانیه رییس‌جمهور شفافیت را در جامعه حاکم و روابط اجتماعی را سالم می کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: اجرای بیانیه رییس‌جمهور شفافیت را در جامعه حاکم و روابط اجتماعی را سالم می کند معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: با اجرای بیانیه 9 بندی رییس‌جمهور شفافیت در جامعه حاکم و روابط اجتماعی سالم و شفاف می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به پایگاه اطلاع رسانی دولت گفت: با اجرای بیانیه 9 بندی رییس‌جمهور شفافیت در جامعه حاکم و روابط اجتماعی سالم و شفاف می‌شود.

محمدرضا فیاض معاون توسعه منابع، مدیریت و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با بیان این‌که بیانیه روز گذشته رییس‌جمهور بسیار مفصل و مهم بوده‌است و اجرای بند بند آن گامی در مسیر ایجاد شفافیت هرچه بیشتر است، اظهار کرد: ‌به نظر می‌رسد اظهارات رییس‌جمهور در بیانیه نه بندی روز گذشته راهکار بسیار روشن و مفیدی است تا بر اساس آن بخش‌های مختلف بتوانند در جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی به جامعه و به ویژه مرد قدم‌های موثر بردارند.
وی ادامه داد: ‌ فکر می‌کنم در صورت اجرایی شدن بیانیه 9 بندی که رییس‌جمهور صادر کرده‌اند، در جامعه آرامش حاکم و همه مردم از اطلاعاتی که آگاهی از آن‌ها حقشان است، استفاده می‌کنند . بنابراین اجرای بند‌های این بیانیه باید در اولویت اجرایی تمام نهادها، وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها قرار گیرد.
فیاض با تاکید بر بند سوم این بیانه مبنی بر اینکه وزرا، معاونان، مسئولان و مدیران دستگاه‌ها در قوه مجریه، مقننه، قضاییه و همه نهادهایی که به هر نحو از بیت‌المال استفاده می‌کنند نسبت به اعمال دقت و نظارت در واحدهای زیر مجموعه خود مسئول هستند، و باید ضمن به اجرا گذاشتن اقدامات لازم، درخصوص اصلاح نظام اداری حوزه خود و شفاف کردن تصمیمات آن اقدام کنند، گفت: اجرای این پروسه در نهایت ختم به شفاف‌سازی در بدنه تمام نهادهایی می‌شود که در بند فوق ذکر شده است. شفاف‌سازی نیز در نهایت منجر به روشن شدن روابط اجتماعی در کشور می‌شود.
معاون توسعه منابع وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت با اشاره به اینکه رییس‌جمهور از تمام وزرای خود خواسته است تا درخصوص هرگونه پرداخت، به ویژه حقوق و مزایا از بیت‌المال که شامل بودجه کل کشور و همه منابع عمومی است، حداکثر دقت را صورت دهند، تا خدایی نکرده دوباره ریشه‌‌های تعمیق شده بی‌انضباطی مالی و رانت‌خواری مجددا از گوشه‌ای سر برنیاورد، و تخلف، توجیه نشود، بیان کرد:‌ ما نیز در وزارت‌خانه خود برحسب دستور وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت از نخستین روزهایی که موضوعات مربوط به فیش‌های حقوقی مطرح شد، اقداماتی که را که لازم بود است انجام داده‌ و فهرست کاملا مشخصی از پرداختی‌های خود را در این وزارت‌خانه تهیه کرده‌ایم.
وی با اشاره به این‌که چنین پرداختی‌هایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت یا وجود نداشته است و یا بسیار نادر بوده‌ است، گفت: بنابراین وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت در این زمینه اقدامات و گام‌های اصلی را برداشته و آماده است که اگر اقدامات دیگری نیز به آن محول شود در کوتاه‌ترین زمان وظایف خود را به طور کامل اجرایی کند.
فیاض در پاسخ به این سوال که وزارت‌ صنعت، معدن و تجارت چه اقداماتی برای اصلاح نظام اداری خود انجام داده است، بیان کرد:‌ ابتدا باید به نحو دقیق مشخص کرد که شفافیت در چه خصوصی باید انجام شود. در این مورد ما باید اطلاعات خود را تکمیل و آن‌ها را در اختیار افکار عمومی قرار دهیم. تکمیل اطلاعات و انتشار آن در اولویت برنامه‌های این وزارت‌خانه قرار دارد.
معاون توسعه منابع وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت درباره قرار گرفتن فیش‌های حقوقی مدیران در این وزارت‌خانه بر روی سایت و در دسترس عموم قرار گرفتن آنها، گفت: فیش‌های حقوقی وزراتخانه اگر تکلیف شود حتما بر روی سایت قرار خواهد گرفت. فیش‌های حقوقی مدیران ما کاملا شفاف است و جزییات تمام آن‌ها در بانک‌ها، دارایی و خزانه‌داری ثبت شده است.
وی در پایان تاکید کرد: جامعه با خطا پیش نمی‌رود و ما نیاز به سلامت در جامعه خود داریم.
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار