اقتصاد ایران، عباس کیا‌رستمی را کم دارد

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محسن جلال پور در یادداشتی به مناسبت درگذشت عباس کیارستمی کارگردان نام آشنای سینمای ایران نوشت: چرا دروغ؟ راستش من خیلی فرصت فیلم دیدن ندارم. از فیلم های عباس کیارستمی دو فیلم خانه دوست کجاست و طعم گیلاس را دیده ام. شاید فیلم های دیگر او را هم دیده باشم ولی خاطرم نیست.اصلا چه اهمیتی دارد که یک آدم گرفتار، فیلم های فیلم ساز بزرگی نظیر عباس کیارستمی را دیده باشد؟
«اما یک چیز را خوب می فهمم. عباس کیارستمی پرچمدار جهانی شدن سینمای ایران است. با فیلم های او بود که جهان سینمای ایران را شناخت.گاهی در مذاکره با طرف های خارجی،می شنیدم که در کنار مزیت های ایران و اقتصاد ایران، نامی هم از او و دیگر هنرمندان بزرگ ایرانی برده می شد. ولی مگر ما چند هنرمند داریم که آثارشان جهانی شده است؟مگر ما چه تعداد هنرمند،ورزشکار و دانشمند داریم که حاضرباشند با قبول بسیاری از مشقت های داخلی، در ایران کار کنند و نام ایران را در دنیا مطرح کنند؟»
« همین قدر می دانم که اقتصاد ایران،فردی چون عباس کیارستمی را کم دارد. فردی که اقتصاد ایران را به جهان بشناساند. فردی که بازارش محدود به راسته بازارهای خودمان نباشد.»
«حالا او رفته است.دیگر میان ما نیست اما نه فقط سینمای ایران که سینمای جهان داغدار او شده است. به خانواده محترمش و به جامعه هنری ایران و به همه مردم عزیز کشورم به خاطر فقدان این فیلم ساز و مرد بزرگ تسلیت می گویم.»
عباس کیارستمی کارگردان برجسته ایران که برای درمان بیماری به فرانسه رفته بود، روز چهاردهم تیرماه جاری در این کشور چشم از جهان فروبست.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار