گروه ماشین آلات و تجهیزات بر مدار صعود


در گروه خودرویی سهام برخی از شرکت ها منفی دنبال شدند نکته قابل تامل کاهش فشار فروش نمادهای تاثیر گذاری همچون خساپا و خودرو بود که در اواخر بازار محسوس تر بود و از کمبود فروشندگان و کاهش قدرت آنها حکایت داشت موضوعی که با توجه به نحوه معاملات آنها تداعی کننده معاملات پرتقاضا و مثبت آنها بعد از تعطیلات چند روزه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، نماد حپارسا در گروه حمل و نقل و درپی خرید دیروز سرمایه گذاری تامین آتیه مسکن و رنج مثبت امروز حقوقی، شروعی مثبت داشت اما در انتها متعادل به کار خود پایان داد. در این گروه نمادهای حپترو و حتوکا متعادل و مثبت دنبال شدند. ایرکا پارت صنعت طی پیش بینی گزارش 95، با تعدیل منفی 4 درصدی مواجه شد و مبلغ 176 ریال سود پیش بینی کرد همچنین در مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه 111 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را تصویب کرد.

وخاور و وپست نمادهای صف خرید گروه بانکی و مابقی اکثرا متعادل دنبال شدند در آنسو و در گروه بیمه ای نماد اتکام پس از انتشار خبر افزایش سرمایه 31 درصدی، صف خرید شد و نماد البرز علیرغم ادامه فروش های پرحجم دولت، با صف خرید به کار خود پایان داد و حجم معاملات قابل توجه 45 میلیون سهمی را تجربه کرد. نماد گردشگری جهت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در پایان معاملات متوقف شد و ادامه معاملات مثبت در نماد واتی را در حالی نظاره گر بودیم که با توجه به رشد روزهای اخیر و قرار داشتن در سطوح بالاتر از 90 درصد NAV پرریسک ارزیابی می شود.

در گروه های شیمیایی، پتروشیمی و فرآورده های نفتی که عمدتا متعادل دنبال شدند نمادهای شپارس، شمواد، شدوص و شتوکا صف خرید و نمادهای شکلر، شخارک و شبهرن مثبت دنبال شدند این در حالی بود که قیمت های جهانی نفت در بازارهای بین المللی دادوستدهای فرسایشی تجربه می کند. تعداد 282ر788ر347ر1 سهم معادل 73ر6 درصد پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان به صورت یکجا ونقد و یا نقد و اقساط به قیمت پایه هر سهم 430ر1 ریال در نماد پترول4 عرضه شد و خود سهم نیز معاملات پرحجم حدود 55 میلیون سهمی اما منفی را تجربه کرد.

گروه های فلزی و معدنی مجددا با افزایش تقاضا مواجه شدند در این میان گروه روی همچنان از اقبال به مراتب بالاتری برخوردار بودند. حقوقی آرمان نصر فرایند طی معاملات دیروز فروشنده نماد کگل بود امری که کم فروغی آنرا علیرغم جو مثبت گروه درپی داشت. شرکت ذوب آهن اصفهان  به علت کاهش 23 درصدی هزینه های مالی و شناسایی سود غیر عملیاتی، 7ریال پیش بینی سود برای سال 95 اعلام کرد این در حالی بود که در پیش بینی قبلی (582) ریال زیان به ازای هر سهم پیش بینی کرده بود.

گروه ماشین آلات و تجهیزات با جهش قیمتی مواجه و اکثرا صف خرید شدند در این میان تشکیل صف خرید پرحجم نماد تایرا و صف فروش نماد آکنتور در گروه ابزار پزشکی نمایان تر بود. نماد دماوند پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تقسیم سود نقدی 800 تومانی و مجمع عمومی فوق العاده و اعمال افزایش سرمایه 500 درصدی با رشد حدود 2 درصدی مورد بازگشایی قرار گرفت و با رشد  7 درصدی مواجه شد.

در شروع بازار نماد ثفارس تحت تاثیر بازگشایی دیروز حق تقدم و فروش های حقوقی فرهنگیان در روز گذشته صف فروش شد اما با گذشت زمان دادوستدها صف فروش نماد ثفارس بارها جمع شد و نمادهای ثشرق و ثاخت با معاملات مثبت مواجه شدند و با عرضه صف خرید اکثرا نمادهای گروه سیمانی شاهد دادوستدهای متعادل، منفی اما پرحجم تر آنها بودیم.

نماد زمگسا درپی پیشنهاد هیت مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 300 درصدی با افزایش تقاضا و صف خرید مواجه شد که با توجه به ارزندگی و شرایط بنیادی مطلوب، احتمالا سودآوری مناسبی برای سهامداران ایجاد نماید. نماد شرکت لابراتوارداروسازی دکتر عبیدی علی رغم رشد 15.5 درصدی تحت تاثیر گره معاملاتی همچنان با صف خرید بدون عرضه دنبال شد و نماد کسرا با اطلاعیه پیشنهاد هیئت مدیره در خصوص افزایش سرمایه 900 درصدی صف خرید شد این در حالی بود که دیروز با صف فروش مواجه بود. نماد فرآورده های غذایی و قند چهارمحال جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در پایان دادوستدها متوقف شد و نماد چینی ایران پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بدون تقسیم سود نقدی و متعادل بازگشایی شد.

در پایان معاملات نماد معاملاتی شرکتهای گسترش صنایع و خدمات کشاورزی، لوله و ماشین سازی ایران، نفت بهران، سایپا آذین جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، ملی صنایع مس ایران جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه، کارخانه های تولیدی نورد آلمینیوم جهت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی، عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص اصلاح اساسنامه متوقف شدند.

در پایان معاملات شاخص کل متاثر از معاملات بلوکی و دوطرف نمادهای فارس، وبانک و رمپنا با رشد 102.12 واحدی به ارتفاع 74,049 واحدی رسید که در این میان نمادهای فولاد و فملی بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار