از تغذیه بعد از ایام رمضان بدانید

یک کارشناس تغذیه به روزه‌داران توصیه کرد: در روزهای بعد از ماه مبارک رمضان به میزان زیاد آب بنوشند.

مدیریت آب

فرید اردیخانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه روزه‌داری طولانی مدت در ایام ماه مبارک رمضان باعث شده تا بدن این افراد با کمبود آب مواجه شود، گفت: این افراد باید پس از ماه مبارک رمضان برای جبران آب از دست رفته بدن خود به میزان کافی آب و مایعات بنوشند.

این کارشناس ارشد تغذیه در ادامه از روزه‌داران خواست تا در روزهای بعد از ماه رمضان از پرخوری کردن پرهیز کنند، زیرا احتمال افزایش وزن افراد در این زمان بالا است.

اردیخانی افزود: پرخوری در روزهای پس از ماه رمضان علاوه بر اینکه می‌تواند زمینه ساز چاقی در افراد باشد، می‌تواند زمینه بروز سوءهاضمه و رفلاکس معده را نیز بوجود آورد.

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به خالی ماندن دستگاه گوارش در ساعت‌های طولانی در روزهای ماه رمضان، گفت: بدن افراد به این شرایط عادت کرده و به همین دلیل پرخوری در نخستین روزهای پس از پایان این ماه توصیه نمی‌شود.

اردیخانی سپس با تاکید بر اینکه روزه داری باعث از بین رفتن مقادیر کمی از چربی و بافت پروتیین بدن شده است، افزود: توصیه می‌شود افرادی که در ماه مبارک رمضان روزه‌دار بوده‌اند در روزهای پس از این ماه مواد از دست رفته مورد نیاز بدنشان را تامین کنند.

وی با بیان اینکه روزه‌داران باید در برنامه غذایی بعد از ماه مبارک رمضان خود تمامی گروه‌های غذایی را بگنجانند، گفت: این افراد باید هر شش گروه مواد غذایی را در وعده های غذایی روزانه خود داشته باشند.


انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار