سلامت بهداشتی کالاهای قاچاق در اردبیل ارزیابی می‌شود

حسین نجف زاده صبح پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از بازار اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: ۹۰ درصد از پرونده‌های قاچاق استان به تعزیرات حکومتی ارجاع می‌شود.

وی افزود: پرونده‌هایی که قاچاق سازمان یافته است به صورت مستقیم توسط دادگستری موردبررسی قرار می‌گیرد و مابقی پرونده‌ها در تعزیرات حکومتی بررسی می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان به افزایش قاچاق مواد آرایشی، بهداشتی و خوراکی اشاره کرد و متذکر شد: در بیشتر پرونده‌ها فرد خاطی اعلام می‌کند که کالا مزایده اموال تملیکی است و قاچاق نیست.

نجف زاده افزود: با وجود این ادعا پرونده موردبررسی قرار می‌گیرد که در اغلب مواقع مشخص می‌شود فرد مرتکب قاچاق کالا شده است.

وی تأکید کرد: در طول روند بررسی پرونده اینکه کالا مصرف انسانی و سلامت بهداشتی دارد مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و استعلام سلامت بهداشتی نیز از دستگاه‌های مرتبط درخواست می‌شود.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان در صورتی که کالای قاچاق ضبط شد و مصرف انسانی و بهداشتی نداشته باشد معدوم می‌شود.

نجف زاده تأکید کرد: کالای قاچاق ضبط شده در حکم اموال دولت بوده و در صورتی که مشکل بهداشتی نداشته باشد از طریق مبادی قانونی مورد مصرف قرار می‌گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار