مجازات ۲۴۰۰ پزشک آمریکایی به جرم آزار جنسی بیماران

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، این شبکه خبری آمریکایی گزارش داد: بیش از دو هزار و 400 پزشک در ایالات متحده به دلیل آزار جنسی بیمارانشان مجازات شده اند؛ این گزارش یک تحقیق جدید است که برای نخستین بار بر روی پرونده های مختلف در 50 ایالت آمریکا انجام شده است.

این شبکه خبری آمریکایی در ادامه افزود: یافته‌های این تحقیق نشان از گستردگی مشکلی دارد که و می‌تواند به اندازه افشای برخی موارد سوء استفاده جنسی در کلیساهای کاتولیک، تکان دهنده باشد.


بر اساس تحقیقات تشکل 'آتلانتا جورنال'، هیأت های پزشکی ایالتی که بر امور مربوط به پزشکان نظارت دارند، به بیش از نیمی از پزشکانی که در چنین پرونده هایی مجرم شناخته شدند، اجازه داده است که پروانه کار خود را حفظ کنند.


کری تیگاردین یکی از دست اندرکاران این تحقیق به شبکه خبری ای.بی.سی گفته است: با انجام این کار ما متوجه وجود یک 'فرهنگ مخفی کاری' شده ایم.


به گفته وی، با اتهام‌های آزار جنسی بیماران توسط برخی پزشکان در آمریکا، به گونه ای برخورد می شود که در مورد دیگران نمی بینیم؛ برخوردی مانند 'جارو کردن آشغال ها به زیر فرش است.'


این رسانه با بیان اینکه تلاش خبرنگارانش برای گفت وگو با مسؤولان مربوطه و دریافت نظرات آنها در مورد این گزارش تاکنون به نتیجه نرسیده، خاطرنشان ساخت که حدود 900 هزار پزشک مجوز فعالیت در ایالات متحده دارند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار