فساد اخلاقی در مدارس فوتبال/ تعرض به نوآموز و مادران

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز، نخستین مدرسه فوتبال ایران در سال ۱۳۱۳ زیر نظر حسین صدقیانی پدر فوتبال ایران شروع به کار کرد و بازیکنانی همانند احد شیخ لاری، جواد نکونام، مهدی مهدوی کیا، جواد ابراهیمی و … از این مدارس به  فوتبال ایران معرفی شدند.

حالا تعداد این مدارس بیش از ۴۰۰ باشگاه رسیده که هیات فوتبال طبق آمار به هفتاد باشگاه مجوز داده که بازدهی چشمگیری نداشتند. متاسفانه طبق گفته مربیان در برخی از مدارس فوتبال علاوه بر اینکه از بازیکن مبالغ هنگفت می گیرند از آنها سو استفاده جنسی می کنند.

*حراست فدراسیون باید نظارت داشته باشد

علی حنطه سرمربی سابق استقلال اهواز می گوید: تابستان خیلی از خانواده ها بچه های خودشان را به مدارس فوتبال می سپارند اما نمی دانند شاید چه خطری در کمین فرزندانشان باشد. اگر حراست فدراسیون پیگیر این موضوع نباشد عواقب بدی برای بازیکن و خانواده اش به همراه دارد. ای کاش هیات فوتبال استان ها قبل از دادن مجوز همانند استخدام ادارات دولتی سوپیشینه افراد را در بیاورند تا از بروز این مشکلات جلوگیری شود.

*تجاوز به کودکان در فوتبال چیز تازه ای نیست

نیما نکیسا دروازبان سابق تیم ملی: بحث تجاوز به بازیکنان نوجوان و جوانان بحث تازه ای نیست. همانطور که خیلی ها از دست های پشت پرده در فوتبال خبر دارند از این موضوع هم خبر دارند، فقط نمی توانند بازگو کنند.

متاسفانه تنها افرادی که از این موضوع بی خبرند خانواده هایی هستند که فرزندانشان را به دست یکسری افراد نالایق می دهند. کسانی که حتی مدرک مربیگری شان هم معلوم نیست چگونه بدست آورده اند، این افراد می آیند پرسه زدن دور یک بازیکن بزرگ از اسم آنها برای تاسیس مدرسه فوتبال استفاده می کنند. در کشور ما تا اتفاقی نیافتد کاری به کسی ندارند اما به محض اینکه مشکل اساسی شود همه مسئولین لشگری و کشوری دست بکار می شوند. ای کاش فدراسیون و هیات فوتبال استان ها نظارت بیشتری روی مدارس شود تا به مشکل بر نخوریم.

*علاوه بر بازیکن مادران آنها هم مورد تعرض قرار می گیرند!

غلام سرخه ای بازیکن سابق تیم ملی و مربی مدارس فوتبال با بیش از ۲۰ سال سابقه مدعی است: حدود ۲۰ سال است که مدرسه فوتبال با مجوز هیات فوتبال دارم که تاکنون به چنین مشکلی برنخوردم اما در مورد بحث مان باید بگویم که طبق شنیده ها چنین حرف هایی صحت دارد. علاوه برآن خیلی از ماداران بازیکنان هم مورد تعرض برخی از مربیان قرار می گیرند البته این موضوع مربوط به حالا نیست سالیان سال است که این موضوع در فوتبال ما رخنه کرده اما فردی جرات حرف زدن ندارد. اگر هیات های فوتبال بجای کسب در آمد به فکر خانواده ها بودند مجوز های الکی نمی دادند که نتوانند کنترل کنند.

من مدرسه فوتبال ام را با خانواده ام اداره می کنم تا هر فردی که بخواهد فرزندش را ثبت نام کند خیال اش راحت باشد ضمن اینکه بالا سر بچه ها  از زمانی که در باشگاه می آیند هستم تا وقتی که بروند اگر بقیه مدارس هم اینگونه اداره شود مشکل نخواهیم داشت.

با توجه به صحبت مربیان به این نتیجه می رسیم که اکثر این آسیب ها  بدست مدیران  و مسئولین هیات های استانها اتفاق می افتد. اگر این افراد کمی وجدان کاری داشته باشند به هر فردی مجوز مدرسه فوتبال نمی دهند تا شاهد عواقب بد نباشیم./ موج

115

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار