ملی‌پوش بسکتبال معلولان: به نتیجه‌گیری تیم‌ملی در پارالمپیک خوشبینم

بسکتبالیست خوزستانی تیم‌ملی جانبازان و معلولان با بیان این‌که به نتیجه‌گیری تیم‌ در پارالمپیک خوشبین هستم، گفت: به نظرم تیم‌ملی می‌تواند جایگاه سوم پارالمپیک را به دست آورد و روی سکو باشد.

عادل طرفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص عملکرد تیم‌ملی در تورنمنت ترکیه، اظهار کرد: این مسابقات محک خیلی خوبی برای تیم‌ملی و بازیکنان بود. در این رقابت‌ها، شش دیدار با دو تیم ترکیه و هلند برگزار کردیم که بازی‌های خوب و مفیدی بودند.

وی با بیان این‌که انجام رقابت‌های تدارکاتی خیلی موثر است، عنوان کرد: مسابقات ترکیه اولین تورنمنتی بود که تیم‌ملی جهت آمادگی برای حضور در پارالمپیک در آن شرکت می‌کرد، در حالی که دیگر تیم‌های پارالمپیکی، تاکنون چهار پنج دیدار تدارکاتی داشته‌اند. به هر حال ما باید حداقل دو تورنمنت دیگر تا آغاز پارالمپیک داشته باشیم و این در حالی است که زمان زیادی هم تا آغاز این مسابقات باقی نمانده است. قرار بود در تورنمنت آلمان هم شرکت کنیم که متاسفانه لغو شد.

این ملی‌پوش خوزستانی گفت: تیم‌ملی ایران خیلی خوب است و مهره‌های بسیار خوب، جوان، با انگیزه و با استعدادی دارد و من به نتیجه‌گیری این تیم، بسیار امیدوار و خوشبین هستم. البته یکسری برنامه‌ریزی‌ها وجود دارد که فدراسیون باید آن‌ها را انجام دهد تا با آرامش و فکر و ذهن آرام در پارالمپیک شرکت کنیم. بازیکنان درگیر یکسری مسایل از جمله کمبود امکانات هستند که نباید به این صورت باشد.

وی در خصوص مشخص شدن ترکیب ثابت تیم‌ملی نیز عنوان کرد: در حال حاضر 14 نفر در اردوی تیم‌ملی هستیم که دو نفر خط خواهند خورد تا در نهایت ترکیب تیم‌ملی برای حضور در پارالمپیک ریو مشخص شود و من تلاش می‌کنم که در ترکیب تیم‌ملی اعزامی به پارالمپیک قرار بگیرم.

طرفی با بیان این‌که تیم‌ملی ایران می‌تواند خود را به عنوان یک مدعی در پارالمپیک ریو معرفی کند، گفت: تمام تیم‌های شرکت‌کننده، حساب ویژه‌ای روی تیم‌ملی ایران باز کرده‌اند.

وی همچنین در خصوص گروه‌بندی ایران در مرحله مقدماتی پارالمپیک ریو، عنوان‌ کرد: ما در این مسابقات با تیم‌های آلمان، آمریکا، انگلیس، الجزایر و برزیل هم‌گروه هستیم؛ انگلیس و آلمان از تیم‌های قدر دنیا هستند، آلمان تیم خوبی است ولی با توجه به این‌که بازی تدارکاتی از این تیم ندیده‌ایم، برای‌مان ناشناخته است، الجزایر هم نمی‌تواند حریف قدری برای ما باشد و برزیل نیز ناشناخته است ولی ما به صعود به مرحله بعدی این مسابقات امیدواریم و به نظرم تیم‌ملی می‌تواند جایگاه سوم پارالمپیک را به دست آورد و روی سکو باشد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار