تماشا کنید: چشمان رانندگان فرمول یک چگونه جاده را دنبال می‌کند

همه می‌دانند که رانندگان مسابقات فرمول یک دارای سرعت عکس‌العمل بالایی هستند، اما این سرعت بالا چگونه بر دید آن‌ها از مسیر مسابقه تأثیر می‌گذارد؟ برای پیدا کردن پاسخ، شبکه ورزشی اسکای اسپورت از یکی از رانندگان تیم مسابقات فرمول یک به نام Force India آقای Nico Hülkenberg خواسته که از عینک‌های مجهز به تکنولوژی دنبال کردن حرکت چشم تولید شرکت Tobii Technology استفاده کند. به‌این‌ترتیب می‌توانیم متوجه بشویم که او به چه چیزی و برای چه مدت‌زمانی نگاه می‌کند.

درحالی‌که چشم انسان می‌تواند بر ناحیه‌ای بسیار کوچک تمرکز کند، مغز همچنان می‌تواند به پردازش اطلاعات اطراف آن ناحیه بپردازد. به همین علت است که چراغ‌های تاکومتر و جهت‌گیری چرخ‌های جلو همه در یک راستا و دقیقاً جلوی صورت راننده قرار می‌گیرند. به‌این‌ترتیب راننده می‌تواند بدون اینکه دقیقاً به تاکومتر نگاه کند و تمرکز خود را بر راه و جاده از دست بدهد، از سرعت موتور هم اطلاع پیدا کند.

میزان سرعت برخی از واکنش‌های چشم Hülkenberg که برخی از آن‌ها حتی کمتر 100 میلی‌ثانیه هستند، باورنکردنی است. برخی چیزها مثل خط‌الرأس یا گوشه پیچ‌های شدید، تمرکز بیشتری از راننده Nico را طلب می‌کنند. دیدن اینکه رانندگان فرمول یک با چه سرعتی و با کمترین میزان فکر کردن به محیط روبه روی خود در حین مسابقه نگاه می‌کنند، شگفت‌انگیز است.

blackflag.jalopnik

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار