حمایت از صنعت خودرو با کاهش نرخ سود بانکی

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت وگو با پایگاه خبری «عصر خودرو» با تاکید بر ضرورت حمایت از صنعت خودرو کشور ، گفت: با تمام انتقاداتی که متوجه صنعت خودرو است، باید برای حمایت از این صنعت برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد و یکی از این راهکارهای حمایتی کاهش نرخ سود بانکی است که در چند روز گذشته شاهد کاهش این نرخ بوده ایم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی افزود: اقدام اخیر دولت در کاهش نرخ سود بانکی تاثیر مثبتی بر تمامی صنایع از جمله صنعت خودرو کشورخواهد گذاشت.

اکبریان با اشاره به وجود اشتغال بالا در صنعت خودرو کشور، تصریح کرد: باید توجه داشت با نرخ های بالای سود بانکی تولید و اشتغال به سرانجام نمی رسد. مسئولان  باید با اتخاذ سیاست های کارشناسی و مناسب نرخ سود بانکی را کاهش دهند تا  نقدینگی به جای پولشویی به سمت تولید حرکت کند .

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: آمار اشتغال در صنعت خودرو کشور و صنایع وابسته آن  از جمله قطعه سازی، نمایندگی‌ها و خدمات پس از فروش بسیار بالا است  و به همین دلیل این صنعت  باید از سوی مسئولان و نمایندگان مردم در خانه ملت  مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی گفت: امیدوارم با تصمیمات و سیاست گذاری های صحیح و کارشناسی ، در صنعت خودروسازی کشورمان از لحاظ کمیت و کیفیت در سال جاری شاهد  رشد خوبی باشیم و به سمتی حرکت کنیم که سهم مناسبی در بازارهای بین المللی در رابطه با صادرات خودرو کسب کنیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار