عیدی روحانی به مردم در روز عید فطر

نماینده سابق مجلس، بیانیه رییس جمهور به منظور پیگیری جدی حقوق‌های غیر متعارف را دارای نکات مثبت و امید آفرین بسیار دانست و آن را عیدی روز فطر رییس جمهور به مردم خواند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : احمد توکلی در یادداشتی با عنوان «عیدانه سلامت اداری، استقبال از بیانیه رییس جمهور» در صفحه تلگرام خود نوشته است:

پدیده مبارک حساسّیت مردم شریف و رسانه‌های آزاده در برابر دست اندازی همراه با بی‌آزرمی تعدادی از مقامات و مدیران حکومتی، دارد خوش فرجام می‌شود. بستر ماه رمضان و شبهای قدرکه شبهای شهادت شهید عدالت است به حساسیت مردم نسبت به این خیانت افزود وبه قدرت اراده مردم تجلی تازه‌ای داد. همه این‌ها را باید شاکر بود.

در این میان مهم‌ترین پرسش از نحوه برخورد دولت با این امر نامیمون بود. دولت در مجموع تا الان موفق بوده است. به ویژه بیانیهٔ رئیس جمهور محترم نکات مثبت و امیدآفرین زیادی دارد. در حدّی که من می‌توانم آن را عیدی روز فطر رئیس جمهور به مردم بنامم. به جنبه‌هایی از آن اشاره می‌کنم:

۱- خطر این قبیل رفتارهای آزمندانه را برای خدشه دار کردن رابطهٔ ملّت و حاکمیت حتّی وقتی همه گیر نیست به درستی تأکید کرده است.

۲- استقبال از حساسیت مردم و رسانه‌ها و دفاع از شفاف سازی.

۳- الزام همه مدیران و مسوولان قوای سه گانه به شفاف سازی همه تصمیمات

۴- موظف کردن همه دستگاه‌ها به شفاف سازی «تمام حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشگری» و تعیین حداکثر و حداقل و تخلف شناختن تجاوز از این حدود.

۵- اعلام تصمیم برای ساماندهی «نظام شفافیت اطلاعات» تا مردم که ولی نعمتند از امور آگاه باشند و با نصیحت به مسوولان سلامت واستحکام نظام را تضمین کنند.

۶- هر گونه افزایش دریافتی جز با تصویب شورای حقوق و دستمزد ممنوع است.

۷- تصمیم به تقدیم لایحه‌ای که مشکلات قانونی موجود را برطرف سازد.

ماشاءالله با یک نهی از منکر جمعی بدون هزینه و برانگیختن این‌همه توجه و تعهد؟! قدر وظیفه واجب الهی و عقلانی امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حاکمان شفافیت و آزادی رسانه‌ها را بیشتر بدانیم.

شمارش رؤوس مثبت بیانیه رییس محترم جمهور به معنای فقدان ضعف قابل نقد در آن نیست، آن را به وقت دیگری وا می‌گذاریم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار